Przejdź do głównej treści

GOK w Ryczywole organizuje pomoc dla powodzian

| Marcin | Komunikaty
foto: Kataklizmy w Polsce i na świecie/ facebook
foto: Kataklizmy w Polsce i na świecie/ facebook

W związku tragiczną sytuacją na południu kraju Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole  uruchamia ZBIÓRKĘ DLA POWODZIAN.

Najbardziej potrzebne są: woda butelkowana, żywność z długim terminem przydatności, koce, środki czystości oraz świeczki. Chętne osoby są proszone są przynoszenie w.w. rzeczy codziennie, od godziny 8-16 do Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole.

Przyniesione dary zostaną przekazane do Górczyńskiego Klubu Seniora w Szkole Podstawowej nr 10, przy ul Ściegiennego 10 w Poznaniu (miejsce zbiórki darów dla Poznania) lub strażaków z naszego regionu, którzy będą jechać na miejsce.

W związku z zaplanowanym na 11 listopada Biegiem Niepodległości w Obornikach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
10 listopada obornicka komunikacja będzie dostępna dla swoich pasażerów. Część kursów tego dnia jednak zostanie wycofana.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach sp. z o.o. informuje o przerwie w dostawie wody w Bogdanowie.
Święto Niepodległości będzie obchodzone we wszystkich samorządach. Programem pochwalił się Ryczywół.
Dziś, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To czas refleksji i pamięci o bliskich, ale też wzmożonego ruchu i licznych wizyt na cmentarzach.
Enea Operator zapowiada serię planowych wyłączeń energii elektrycznej w gminach Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Przerwy rozpoczną się 3 listopada i potrwają do 18 listopada 2025 r. Sprawdź szczegółowy harmonogram.
W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza parafialnego w Obornikach dokonana zostanie zmiana organizacji ruchu.