Przejdź do głównej treści

Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami

| Marcin | Komunikaty

Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem w nocy temperatura może spaść nawet do -6°C.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w czwartek do około -3°C, przy gruncie do -6°C, w piątek do około -5°C, przy gruncie do około -9°C, w sobotę do około -2°C, przy gruncie do około -6°C. Temperatura maksymalna w czwartek około 6°C, w piątek około 8°C. 

Analizując serwisy pogodowe w powiecie obornickim, 7 marca 2024, temperatura spadnie poniżej zera około godziny 2. Najzimniej może być w godzinach porannych, około 6 rano. Z uwagi na sporą wilgotność i obecnie mokre nawierzchnie warto przewidzieć, możliwość wystąpienia pogorszonych warunków drogowych i wyjechać rano do pracy troszkę szybciej.

źródło: IMGW-PIB.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o darmowych poradach psychologa. Jest ostatni moment na zgłoszenie.
Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach wybudowany zostanie lewoskręt. Ma on poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Rudki.
Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w gminach Oborniki i Rogoźno. Od 7 do 15 lipca prądu czasowo zabraknie m.in. w Bogdanowie, Bąblinie, Niemieczkowie, Lulinie i Rożnowicach.
Operator Enea informuje, że naprawa awarii w Obornikach może potrwać do późnych godzin.
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami dla regionu. Od 30.06.2026 r. od godz. 18:00 do 1.07.2026 r. do godz. 02:00 możliwe są ulewy, grad i porywy wiatru do 100 km/h.
O godz. 12:00 temperatura odczuwalna w naszym regionie sięgała prawie 38°C. IMGW prognozuje na dziś także burze z prawdopodobieństwem 75 procent, dlatego warto śledzić pogodę podczas imprez plenerowych.
IMGW-PIB zaktualizował dane o upale 26.06.2026 r. o godzinie 16:00. Najwyższą temperaturę zanotowano w Opolu i Słubicach, gdzie termometry pokazały 32,4°C.