Przejdź do głównej treści

Gmina Oborniki. Nie będzie można zimą wynająć świetlic

| Łukasz | Komunikaty

W okresie jesienno-zimowym nie będzie można wynająć świetlic wiejskich. Taką decyzję podjął Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Rosnące koszty ogrzewania oraz wysokie ceny energii coraz bardziej wpływają na nasze życie. Dodatek węglowy jest dla wielu osób szansą na złagodzenie kryzysu energetycznego. Niestety nie oznacza to jednak, że nie należy wdrażać oszczędności do swoich budżetów. Potrzeba takich działań zaczyna dotykać w dużym stopniu samorządy.

W poniedziałek 22 sierpnia do obornickich sołtysów wpłynęła przez sms informacja o zakazie wynajmu świetlic. Taki stan rzeczy ma potrwać od 1 października 2022 roku do końca kwietnia 2023 roku. Oficjalne pismo sołtysi mają otrzymać listownie. 

Biuro Prognoz IMGW przewiduje możliwość wystąpienia burz na rozległym obszarze Polski.
W tym tygodniu nie będzie można zrobić zakupów na obornickim targowisku w czwartek. Dzień targowy przesunięto na środę.
Gmina Rogoźno poinformowała o zamknięciu targowiska w dniu 2 maja.
30 kwietnia 2025 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XIV sesja Rady Miejskiej.
W sobotę 26 kwietnia, w dniu pogrzebu papieża Franciszka, w Polsce będzie obowiązywać żałoba narodowa. W czasie żałoby flaga Polski ma być opuszczona do połowy masztu, a media uwzględniają potrzebę uczczenia pamięci papieża podczas planowanych emisji. 
Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Aleksandra Kulupa zaprasza na XVII sesję Rady Powiatu Obornickiego, która odbędzie się 24 kwietnia 2025 r. o godz. 12:00 (czwartek) w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach.
Burmistrz Rogoźna ogłosił konkurs na stanowisko Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie.