Przejdź do głównej treści

Komiunikat UM Oborniki ws. budownictwa komunalnego i socjalnego

| UM Oborniki | Komunikaty

BURMISTRZ OBORNIK zaprasza zainteresowane podmioty do zgłaszania zamiaru współpracy z Gminą Oborniki przy wspólnej realizacji zadania gminy w zakresie budownictwa komunalnego i socjalnego.

W celu uruchomienia programu budowy mieszkań komunalnych i socjalnych na terenie gminy Oborniki, Burmistrz Obornik rozważa możliwość realizacji tego zadania we współpracy z podmiotami i inwestorami zewnętrznymi.

Przedmiotem współpracy byłyby:

  • zaprojektowanie i wybudowanie budynku z mieszkaniami komunalnymi lub socjalnymi,
  • eksploatacja i zarządzanie wybudowanym obiektem,
  • wynajmowanie lokali mieszkalnych i socjalnych w wybudowanym budynku określonym osobom.

Burmistrz Obornik oczekuje, iż wkładem inwestorów zewnętrznych byłoby sfinansowanie budowy oraz eksploatacja wybudowanych obiektów. Natomiast wkładem gminy oddanie gruntu (pod odpowiednim tytułem prawnym) inwestorowi zewnętrznemu oraz najmowanie mieszkań z gwarantowanym czynszem. Nie wyklucza się możliwości przeznaczenia części powierzchni użytkowej wybudowanego obiektu na wynajem na komercyjne cele mieszkaniowe.

Przedsięwzięcie byłoby realizowane według przepisów ustawy z 19 grudnia 2008 r.o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz.U. z 2009 r. nr 19, poz. 100 z późn. zm.), ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. z 2009 r., nr 19,poz. 101 z późn. zm.), bądź innych przepisów, gwarantujących konkurencyjny wybór partnera prywatnego lub procedur zapewniających budowę na warunkach konkurencyjnych.

Zapytania można kierować do zastępcy burmistrza Obornik Pana Piotra Woszczyka w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego w Obornikach, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Burmistrz Obornik oczekuje na zgłoszenia od podmiotów zainteresowanych współpracą przy planowanym przedsięwzięciu w terminie do 15 czerwca 2012 r. Zgłoszenie winno zawierać przedstawienie idei współpracy, wraz z przedstawieniem warunków prawno-finansowych (w szczególności przewidywanych kosztów budowy budynku i orientacyjnych oczekiwanych czynszów najmu), okresu na jaki byłaby zawarta umowa najmu oraz koncepcji funkcjonalno-użytkowej obiektu, mogącej obejmować także zastosowania komercyjne.

Zaproszenie nie jest otwarciem procesu wyboru partnera/inwestora prywatnego dla wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Służy ono rozpoznaniu szerokich możliwości realizacji zadania gminy w zakresie budownictwa komunalnego i socjalnego.

Wyrażone przez zainteresowane podmioty intencje uczestnictwa we wspólnym przedsięwzięciu będą ważnym przyczynkiem do podjęcia przez organy Gminy Oborniki decyzji o sposobie realizacji tego zadania. Dlatego zgłoszenie zamiaru współpracy z gminą jest ze wszech miar uzasadnione.

Burmistrz Obornik - Tomasz Szrama

{jcomments off}

PWiK Sp. z o.o. w Obornikach informuje o planowanej przerwie w dostawie wody w środę, 17 września 2025 r., w godzinach 8:00–14:00.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech zaprasza na spotkanie informacyjne. Będzie ono dotyczyło rozbudowy ul. Czarnkowskiej w Ryczywole. 
Mieszkańcy 8 miejscowości z gminy Oborniki muszą przygotować się na przerwę w dostawie wody. Powodem są prowadzone tego dnia prace Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.
W Rogoźnie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zorganizowana zostanie w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w dniu 5 września. 
1 września do szkół powracają dzieci. Tego dnia zachodzą zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji.
IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu. W czwartek 28 sierpnia czekają nas wysokie temperatury, a wieczorem i w nocy gwałtowne burze z silnym wiatrem.