fbpx

Weekend Cudów trwa – dzięki Solidarnej Paczce 1119 rodzin uchodźczych otrzyma pomoc

Weekend Cudów trwa

Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki – specjalnej edycji Szlachetnej Paczki. Dzisiaj i jutro 1119 uchodźczych rodzin, do których dotarli wolontariusze Paczki, otrzyma mądrą pomoc. Takich, jak Pani Valentyna, która uciekła przed wojną, kiedy była jeszcze zima. 58-latka w Solidarnej Paczce znajdzie buty na lato, lekkie ubrania i pościel – marzyła zwłaszcza o świeżej, nowej pościeli.

„Mamy dużo wdzięczności dla naszych wolontariuszy, darczyńców i partnerów, dzięki którym dziś i jutro odpowiadająca na potrzeby mądra pomoc, trafi do ponad tysiąca uchodźczych rodzin w całej Polsce. Trafi do ludzi, którzy jeszcze niedawno mieli domy, szczęśliwe życie i musieli uciekać do Polski z jedną walizką i w ubraniach, które mieli na sobie. Jest wśród nich dużo dzieci.  Dla wielu z nich to będzie pierwsza tak indywidualna pomoc i pierwszy raz, kiedy ktoś zapytał: czego potrzebujecie? Co naprawdę może Wam pomóc?  ” – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki – i dodaje: „Dzięki tej pomocy rodziny często odzyskują nadzieję, czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie istotne w sytuacji, w której znaleźli się sami w obcym kraju”. 

Fot. Robert Krawczyk

Weekend Cudów – to dobro dzieje się na naszych oczach

Weekend Cudów  to wyjątkowy moment, podczas którego tysiące osób w całej Polsce angażuje się w niesienie pomocy. W tym roku, wyjątkowo, odbywa się nie tylko w grudniu, również w czerwcu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki pukają do drzwi ponad tysiąca potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, odpowiadającą na potrzeby pomoc. To moment pełen emocji, wzruszeń, radości i nadziei

Igor marzy o tym, żeby dostać się do polskiego liceum i zdać maturę. Wolontariuszom Solidarnej Paczki ostatnio opowiadał z dumą, jak podszedł do trudnego dla niego egzaminu ósmoklasisty w języku polskim. Jego rodzina chce zostać w Polsce do czasu ukończenia liceum Igora i potrzebuje wsparcia w usamodzielnieniu się. W Solidarnej Paczce znajdą jedzenie, letnie buty i środki czystości. Zapewnienie najważniejszych potrzeb rodziny, pozwoli jego mamie na chwilę oddechu i ułatwi codzienne życie do czasu, gdy znajdzie pracę. 

Paczka to nie tylko pomoc materialna, to również wsparcie drugiego człowieka 

Paczka to nie tylko pomoc materialna. Dzięki Paczce – i to najważniejsze – potrzebujący znów czują się zauważeni i ważni. Ktoś zechciał poznać ich historię. Wybrał ich i chce pomóc. Odzyskują nadzieję nie tylko dlatego, że otrzymali pomoc materialną, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył. Nie są już pozostawieni sami z problemami, z którymi zmagali się często w samotności i ciszy. 

Fot. Robert Krawczyk

Live z biura organizatora Solidarnej Paczki – mamy dużo wdzięczności

By podziękować wolontariuszom, darczyńcom, partnerom oraz polskim i ukraińskim  przyjaciołom, w sobotę 25 czerwca w trakcie transmisji na żywo prowadzący wydarzenie Konrad Kruczkowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stowarzyszenia WIOSNA, porozmawia z niektórymi z nich o pomocy niesionej przez Solidarną Paczkę oraz doświadczeniach i przeżyciach, jakich dostarcza udział w trwającym Weekendzie Cudów.

W trakcie live’a będzie można usłyszeć historie rodzin z Solidarnej Paczki, a także relacje przedstawicieli WIOSNY, w tym prezeski Stowarzyszenia, Joanny Sadzik. Przypomniane zostaną także najważniejsze momenty mijającej kampanii. Transmisję można obserwować na FacebookuTwitterze oraz YouTube Szlachetnej Paczki w sobotę 25 czerwca o godzinie 15.00.

Nadal możesz stać się częścią Solidarnej Paczki Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wesprzyj nasze działania wpłatą i pomóż nam docierać do kolejnych potrzebujących rodzin.  

Partnerzy i Solidarna Paczka – mamy dużo wdzięczności

Specjalną edycję Paczki wspiera wielu partnerów. Partnerem Strategicznym Solidarnej Paczki jest firma bp, która kolejny raz połączyła siły ze Szlachetną Paczką, by pomagać osobom znajdującym się w wyjątkowo dramatycznej sytuacji. Wsparcie odbywa się dwutorowo. Firma bp przekazała rekordową darowiznę pieniężną umożliwiającą działania na rzecz osób, które znalazły schronienie w Polsce. Drugą formą wsparcia są przedpłacone karty pomocowe, za które można dokonać zakupu paliwa i żywności na stacjach bp w całej Polsce.

Od chwili wybuchu wojny w Ukrainie wiele osób potrzebowało pilnego wsparcia, z dnia na dzień. Sytuacja wymagała szybkiej reakcji, z którą przyszli klienci oraz pracownicy Biedronki. W zaledwie 24 godziny przygotowano system do przeprowadzenia zbiórki przykasowej w całym kraju. Klienci z entuzjazmem zaczęli przekazywać datki przy okazji codziennych zakupów, wspierając tym samym organizacje pomocowe działające na rzecz uchodźców. Jednym z beneficjentów akcji jest Szlachetna Paczka i jej wyjątkowa, wiosenna edycja.  

Solidarna Paczka jest możliwa dzięki wsparciu partnerów: bp, Biedronka, TK Maxx, Cisco, GlobalGiving.

Solidarną Paczkę medialnie wspiera: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.

Nadal masz szansę stać się częścią Solidarnej Paczki - wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wesprzyj nasze działania wpłatą. Wpłaty pozwalają nam pracować nad nową edycją Szlachetnej Paczki i docierać do kolejnych potrzebujących. Wolontariusze ponownie rozpoczną odwiedziny rodzin już we wrześniu. Dzięki Twojej wpłacie Paczka może pracować cały rok, rozwijać się, docierać do nowych miejsc i do potrzebujących, do których jeszcze nikt nie dotarł.