Przejdź do głównej treści

Ministestwo Gospodarki ostrzega przedsiębiorców

| eoborniki.pl za UM Oborniki | Gospodarka

Ministerstwo Gospodarki informuje o szeregu firm prywatnych, które próbują zarabiać na często nieświadomych niczego przedsiębiorcach.

Sprawa dotyczy różnego rodzaju rejestrów, które prowadzą owe firmy. Wykorzystują one fakt zarejestrowania podmiotu w bazie internetowej CEIDG i tworzą podobne nazwy baz. Przez to łatwiej jest przekonać nowego przedsiębiorcę do uiszczenia opłaty za wpis do swojego komercyjnego rejestru.

Centralna Ewidencja i Informacja o Ewidencji Gospodarczej jest darmową bazą i z tytułu wpisu do niej nikt nie ponosi żadnych kosztów. W ostatnim czasie Ministerstwo Gospodarki otrzymuje coraz częściej informacje o wysyłanych wezwaniach do zapłaty.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy „prywatnych” rejestrów:

1. „Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców” Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;

2. „Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych” EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;

3. „Ewidencja Działalności Gospodarczych” s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa

4. „Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych”, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;

5. „Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych”, czyli GALOR Sp. z o.o.

6. „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;

7. „Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych” Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;

8. „Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej” Mariusz Sebastian Breczko Białystok;

9. „Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach”, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;

10. „Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach” ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.”

Województwo wielkopolskie od lat uchodzi za jeden z najlepiej rozwijających się regionów Polski, zarówno pod względem gospodarczym, jak i inwestycyjnym. Silny przemysł, rozbudowany sektor usług oraz rozwijająca się branża IT tworzą szerokie możliwości dla pracowników, ale także generują konkretne p…
Obowiązujące od początku 2025 roku nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości, choć w dużej mierze odpowiadają na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców, to wciąż pozostawiają duże pole do interpretacji, co można uznać za budynek, a co za budowlę. To z kolei rodzi duże wątpliwości, co do w…
Poprawa relacji z fiskusem i urzędnikami przeprowadzającymi kontrole to jeden z najczęściej podnoszonych postulatów przez przedsiębiorców.
W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone.
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej iloś…
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami.
66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i prób…