Szkolenia z zakresu księgowości

Kursy związane z księgowością mogą być tak naprawdę bardzo mocno zróżnicowane, gdyż jest to bardzo rozległa tematyka, a i osoby zgłaszające się na taki kurs często posiadają bardzo zróżnicowany stopnień wiedzy na starcie. Wiele ośrodków szkoleniowych, takich jak BDO oferuje co najmniej kilka różnych opcji nauki księgowości w zależności od potrzeb kursantów.

 

Zacznijmy od podstaw

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kursy księgowe skierowane do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę w tej branży i do tej pory nie miały styczności z tą tematyką. W ramach kursu zaczyna się od podstawowych pojęć i zagadnień, ale finalnym celem, jaki przyświeca kursowi jest wyposażenie osoby uczącej się w umiejętność samodzielnego księgowania. Po skończonym kursie zawodowym możliwe jest podjęcie pracy w roli samodzielnego księgowego w przedsiębiorstwach i firmach o wielkości małej lub średniej. Taki kurs będzie też odpowiedni dla osób, które już kiedyś rozpoczęły swoją przygodę z tą tematyką, ale chcą swoją wiedzę odświeżyć i uzupełnić. Jeśli chodzi o księgowość to jednak cały czas trzeba śledzić zachodzące zmiany w przepisach i regulacjach, aby nie wypaść z obiegu. W ramach wielu proponowanych kursów forma wykładowa miesza się z ćwiczeniami i z zajęciami na komputerach, na przykład podczas poznawania podstaw programów do księgowania, na przykład programu Płatnik. Jeśli w szczególności interesuje nas właśnie taka forma - możemy skupić się na kursach z modułami komputerowymi.

Szkolenia specjalistyczne

BDO oferuje także szeroką ofertę kursów specjalistycznych, które zogniskowane są wokół tematyki rachunkowości, podatków czy też kadr i płac. Takie kursy dedykowane są osobom, które już działają w branży i chcą swoją wiedzę poszerzyć i ugruntować. Uruchamiane są także kursy, które bardzo mocno skupiają się na jakimś jednym zagadnieniu z zakresu księgowości. Możemy na przykład pogłębić swoją wiedzę w temacie metody podzielonej płatności i zmian w VAT, możemy skupić się na definicji środków trwałych ich klasyfikacji, albo też skupić się wyłącznie na sposobie prowadzenia samych kadr i płac. Przeglądając ofertę ośrodka szkoleniowego warto śledzić te kursy, które pojawiają się w interesującym nas mieście, gdyż różne szkolenia są prowadzone w miastach w całej Polsce.

Szkolenia są prowadzone przez osoby posiadające zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w omawianej tematyce. Wszelkie kwestie teoretyczne zawsze omawiane są tak, aby znaleźć do nich praktyczny opis przypadku i przedstawić mechanizm działania danej regulacji w praktyce.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież