Przejdź do głównej treści

Szkolenia z zakresu księgowości

| tekst sponsorowany | Finanse

Kursy związane z księgowością mogą być tak naprawdę bardzo mocno zróżnicowane, gdyż jest to bardzo rozległa tematyka, a i osoby zgłaszające się na taki kurs często posiadają bardzo zróżnicowany stopnień wiedzy na starcie. Wiele ośrodków szkoleniowych, takich jak BDO oferuje co najmniej kilka różnych opcji nauki księgowości w zależności od potrzeb kursantów.

 

Zacznijmy od podstaw

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kursy księgowe skierowane do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę w tej branży i do tej pory nie miały styczności z tą tematyką. W ramach kursu zaczyna się od podstawowych pojęć i zagadnień, ale finalnym celem, jaki przyświeca kursowi jest wyposażenie osoby uczącej się w umiejętność samodzielnego księgowania. Po skończonym kursie zawodowym możliwe jest podjęcie pracy w roli samodzielnego księgowego w przedsiębiorstwach i firmach o wielkości małej lub średniej. Taki kurs będzie też odpowiedni dla osób, które już kiedyś rozpoczęły swoją przygodę z tą tematyką, ale chcą swoją wiedzę odświeżyć i uzupełnić. Jeśli chodzi o księgowość to jednak cały czas trzeba śledzić zachodzące zmiany w przepisach i regulacjach, aby nie wypaść z obiegu. W ramach wielu proponowanych kursów forma wykładowa miesza się z ćwiczeniami i z zajęciami na komputerach, na przykład podczas poznawania podstaw programów do księgowania, na przykład programu Płatnik. Jeśli w szczególności interesuje nas właśnie taka forma - możemy skupić się na kursach z modułami komputerowymi.

Szkolenia specjalistyczne

BDO oferuje także szeroką ofertę kursów specjalistycznych, które zogniskowane są wokół tematyki rachunkowości, podatków czy też kadr i płac. Takie kursy dedykowane są osobom, które już działają w branży i chcą swoją wiedzę poszerzyć i ugruntować. Uruchamiane są także kursy, które bardzo mocno skupiają się na jakimś jednym zagadnieniu z zakresu księgowości. Możemy na przykład pogłębić swoją wiedzę w temacie metody podzielonej płatności i zmian w VAT, możemy skupić się na definicji środków trwałych ich klasyfikacji, albo też skupić się wyłącznie na sposobie prowadzenia samych kadr i płac. Przeglądając ofertę ośrodka szkoleniowego warto śledzić te kursy, które pojawiają się w interesującym nas mieście, gdyż różne szkolenia są prowadzone w miastach w całej Polsce.

Szkolenia są prowadzone przez osoby posiadające zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w omawianej tematyce. Wszelkie kwestie teoretyczne zawsze omawiane są tak, aby znaleźć do nich praktyczny opis przypadku i przedstawić mechanizm działania danej regulacji w praktyce.

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu.
Osobom fizycznym pozostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Sezon rozliczeń podatkowych za rok 2024 mija 30 kwietnia. Tymczasem z najnowszych danych Ministerstwa Finansów wynika, że niemal połowa jeszcze tego nie zrobiła.
Osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. Pierwsza wypłata nastąpi w maju 2025 r. wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…