Skip to main content


Jak zarobić na tanim zakupie i drogiej sprzedaży?

| tekst sponsorowany | Finanse

Posiadanie nadwyżki finansowej u wielu osób wyzwala kreatywność. Może to być dobry początek własnego biznesu lub okazja do inwestowania. Najważniejszym celem, który każdy chce osiągnąć, jest pomnożenie kapitału w krótszym lub dłuższym okresie. Jedną z metod jest kupowanie po okazyjnych cenach towaru lub akcji z intencją sprzedaży z odpowiednim zyskiem. Jak zarabiać na takim działaniu i na co uważać?

Inwestowanie w towar

Dysponując wolną gotówką, można ją zainwestować: kupić towar i zacząć nim handlować. To dobre rozwiązanie, jeśli ma się smykałkę do sprzedaży, dostęp do unikalnych, niedostępnych na lokalnym rynku produktów lub artykułów w atrakcyjnych cenach. Innym sposobem na zarobienie na towarze jest kupowanie hurtowe i sprzedaż detaliczna z odpowiednim narzutem – w ten sposób zarabia się między innymi na handlu niewielkimi ozdobami do włosów. Można również kupić produkty i coś do nich dodać – na przykład okulary przeciwsłoneczne z ręcznie wykonanym etui – wtedy konsument będzie gotowy zapłacić za artykuł wyższą cenę, niż oferuje konkurencja. Podejmując się handlu towarem, należy najpierw zadbać o potencjalny rynek zbytu. Praktyczne wskazówki, czym kierują się klienci podczas zakupów, można znaleźć w artykule pt.: „O czym warto pamiętać, kupując na promocjach?

Inwestowanie w fundusze

Dodatkowe środki można również zainwestować w fundusze. Ryzyko jest w tym wypadku zmienne, dlatego warto poznać historię wybranego funduszu i dokonać jej analizy na tle konkurencji. Można również zainwestować w tani fundusz i czekać na wzrost jego wartości. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i szczęścia – nie pomylić się w dokonanej ocenie. Warto pamiętać, że wydane środki zostają zamrożone i wrócą na konto dopiero po sprzedaniu akcji.

Inwestowanie w towar i fundusze wymaga znajomości mechanizmów rynkowych i skłonności do podejmowania ryzyka. Osoby, które cenią sobie bezpieczne i stabilne zarabianie na swoich oszczędnościach, powinny pomyśleć nad założeniem konta oszczędnościowego, czyli rachunku oprocentowanego na około 2,5% w skali roku, z którego środki można wypłacać w dowolnym momencie. Warto być na bieżąco z ofertami i śledzić pozyczkowy-portal.pl .

Inwestowanie nadwyżki finansowej to dobry pomysł na to, aby pieniądze na siebie zarabiały. Warto rozważyć wszystkie możliwości i wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie.

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...

Powtarzające się świadczenia niepieniężne - Nowa rzeczywistość dla spółek z o.o.

Współczesny rynek biznesowy stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań, wymagając elastyczności i innowacyjnych podejść w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Od marca emerytury i renty uległy zmianie

Od 1 marca nastąpiła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Została ona przeprowadzana z urzędu. Świadczenia wzrosły o 12,12 procenta.

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź,...