Przejdź do głównej treści

Wysłałeś JPK_VAT? Co teraz?

| eoborniki.pl, um oborniki | Finanse

wyslales jpk vat co teraz us oborniki

Do 26 lutego przedsiębiorcy byli zobowiązani do wysłania deklaracji JPK_VAT. Co dzieje się z przesłanymi informacjami i czego mogą spodziewać się przedsiębiorcy?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i wysłałeś już plik JPK_VAT, nie zapomnij o tym, aby pobrać UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – to Twój dowód na to, że plik JPK dotarł do urzędu. Prawidłowo wysłany dokument powinien mieć w systemie status „200”. Tylko dla tak oznaczonego pliku można pobrać UPO. W zależności od wybranej formy wysyłki różny będzie sposób uzyskania poświadczenia. Szczegóły znajdziesz w Portalu Podatkowym.

Złożony plik JPK_VAT można korygować. Taka konieczność może się pojawić, gdy w ewidencji VAT następują zmiany, np. po otrzymaniu faktury korygującej od kontrahenta za zakupy dla firmy, czy po wystawieniu klientom faktury do paragonów, z których obrót został już rozliczony i wykazany w złożonym wcześniej pliku. Na stronie jpk.mf.gov.pl znajdziesz wskazówki w jaki sposób odpowiednio oznaczać takie korekty. Nie ma ograniczeń co do ilości przesyłanych korekt.

Przesyłane dane są analizowane przez administrację skarbową. Jeśli w wysłanym pliku pojawią się niezgodności, zostaniesz powiadomiony o tym e-mailowo (z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub SMS-em i poproszony o wyjaśnienie. Bez obaw – taka informacja nie wiąże się jeszcze z żadnymi negatywnymi skutkami. Jeśli ją otrzymasz, skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym, aby ustalić co jest przyczyną niezgodności i czy potrzebne będzie złożenie korekty.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę jpk.mf.gov.pl. W razie wątpliwości możesz też skontaktować się z ekspertem ds. JPK_VAT w swoim urzędzie skarbowym.

Urząd Skarbowy w Obornikach
ul. Rynek 4
64-600 Oborniki

Numery telefonów:
Centrala Telefoniczna: 61 29 75 400
fax. 61 29 75 401

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu.
Osobom fizycznym pozostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Sezon rozliczeń podatkowych za rok 2024 mija 30 kwietnia. Tymczasem z najnowszych danych Ministerstwa Finansów wynika, że niemal połowa jeszcze tego nie zrobiła.
Osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. Pierwsza wypłata nastąpi w maju 2025 r. wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…