Skip to main content


Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

| tekst sponosowany | Finanse

Rozliczać się z instytucjami państwowymi musi każdy, niezależnie od tego czy chodzi o spółkę, osobę pracującą na etacie czy też o osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Nie każdy jednak dysponuje wysterczającą wiedzą z zakresu prawa, finansów czy rachunkowości oraz czasem. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Coraz więcej biur rachunkowych poszerza swoją ofertę, dzięki czemu możliwe jest nawet zasięgnięcie porady prawnej. Oferta tworzona jest z myślą o potrzebach i oczekiwaniach klientów, czyli przedsiębiorców, właścicieli firm i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Do zadań biura rachunkowego można zaliczyć prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów i rozliczeń podatkowych. Zajmuje się ono także opracowywaniem rozliczeń z podatku dochodowego, rozliczaniem płac, wystawianiem rachunków za przelewy, sporządzaniem różnego typu rozliczeń i raportów. Do biura rachunkowego warto także wybrać się w przypadku potrzeby sporządzenia sprawozdań finansowych i wniosków kredytowych, przeanalizowania sytuacji finansowej firmy, uzyskania fachowego doradztwa z zakresu podatków i zagadnień związanych z finansami. Biuro rachunkowe Poznań okazuje się być bardzo przydatne także w kwestii reprezentowania interesów przedsiębiorcy w urzędach typu Urząd Skarbowy.


Plusy współpracy z biurem rachunkowym
Współpraca z biurem rachunkowym z pewnością wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa firmy. Posiada ono Certyfikat Ministra Finansów, który potwierdza wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości. Biuro rachunkowe posiada bieżącą wiedzę na temat przepisów, obwiązujących regulacji i ich interpretacji. Korzystanie z jego usług wiąże się z możliwością zaoszczędzenia ogromnej ilości czasu, niepotrzebnych nerwów i w gruncie rzeczy także pieniędzy. Do dyspozycji przedsiębiorcy jest kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa, a usługi te można odliczyć, co pozwala na zmniejszenie podatku dochodowego. Nawet w przypadku popełnienia błędu przez biuro rachunkowe, można liczyć na odszkodowanie z tytułu OC od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania danych usług.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...

Powtarzające się świadczenia niepieniężne - Nowa rzeczywistość dla spółek z o.o.

Współczesny rynek biznesowy stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań, wymagając elastyczności i innowacyjnych podejść w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Od marca emerytury i renty uległy zmianie

Od 1 marca nastąpiła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Została ona przeprowadzana z urzędu. Świadczenia wzrosły o 12,12 procenta.

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź,...

ZUS o świadczeniu wspierającym: najpierw decyzja wojewódzkiego zespołu, potem wypłata

1 stycznia 2024 r. wejdą w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Przyznawać i wypłacać świadczenie będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale dopiero po wydaniu przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności decyzji o ustaleniu pozio...