Czy można oszczędzić na kredycie frankowym dzięki wymianie walut w internecie?

walutomierz

 

Jednym z pytań dręczących kredytobiorców jest to, o możliwość oszczędzenia na zakupie franków szwajcarskich potrzebnych do spłaty raty. Czy istnieją korzystne warianty, a na dodatek wygodne i bezpieczna? Odpowiedź jak zwykle znajduje się w internecie.

Wszyscy słyszeli o dobrych ofertach na rynku wymiany walut, a nikt nigdy żadnej nie widział – takie pokutuje przeświadczenie. Jednak prawda jest taka, że najlepsze oferty nie znajdują się zazwyczaj przypadkowo – są raczej wynikiem skrupulatnych obserwacji rynku.

Do rozwiązań umożliwiających ciągłe śledzenie sytuacji należy między innymi społecznościowa platforma wymiany walut – walutomat. Czemu ten właśnie serwis powinien znaleźć się w sferze zainteresowania frankowych kredytobiorców?

Walutomat pomaga rozeznać się na rynku

Forma zakupu waluty oferowana przez Walutomat sprzyja oszczędzaniu i rozsądnemu podejściu do gromadzenia środków. Ważne bowiem są regularne zakupy, które zasilą nasze potencjalne konta walutowe i możliwość stałego śledzenia cen interesującej nas waluty – tu franka szwajcarskiego. Wygodny moduł znajdziemy na stronie internetowej - https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/

 No dobrze, ale gdy nagle znajdziemy interesująca ofertę, co robić dalej? Na czym polega właściwie transakcja w Walutomacie? Krótko mówiąc kupimy zaraz walutę od innego użytkownika, który zaoferował cenę, jaka aktualnie nas interesowała. Ba, możemy tak naprawdę odwrócić ten układ decyzyjny i wpisać naszą własną ofertę, w której umieścimy satysfakcjonującą nas cenę waluty. Być może wzbudzi ona zainteresowanie wśród innych użytkowników.

Bezpieczeństwo nie jest tu problemem – serwis zabezpieczony jest jak najlepsze banki, mamy zatem gwarancje, że nasze transakcje przeprowadzane są w odpowiedni sposób. Zamieszczane tu oferty bywają bardziej atrakcyjne od tych, dostępnych gdzie indziej. Wynika to z bardzo niskiej prowizji od transakcji.

Platforma jest bardzo intuicyjna, łatwo korzystać również z dostępnych na platformie narzędzi – na przykład kalkulatora oszczędności. To bardzo pomocna opcja. narzędzie porównujące oferty w czasie rzeczywistym (są na bieżąco aktualizowane).

Platforma społecznościowa gwarantuje bezpieczeństwo dokonanych transakcji.  Sami decydujemy o bazowaniu tylko na jednej ofercie, bądź też zakupu składającego się z kilku dostępnych ofert.

Prosto, szybko i bezpiecznie

Walutomat to jedno z wygodniejszych narzędzi do śledzenia zmian na rynku, warto się nim zainteresować właśnie ze względu na tę wygodę, pomaga ona bowiem wyrobić w sobie dobre nawyki. Te z kolei prowadza do podejmowania rozsądnych decyzji opartych o aktualną wiedzę, a w konsekwencji do lepszego i bardziej efektywnego zarządzania swoim kredytem. A trzeba przecież myśleć o wszystkich potencjalnych konsekwencjach.

Często nie zastanawiamy się nad szczególnym sensem gromadzenia środków na zapas – w przypadku franków warto przyłożyć do tego szczególną wagę. Nie wiadomo bowiem, co przyniesie przyszłość. A przezorność zazwyczaj procentuje.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież