Przejdź do głównej treści

Czy można oszczędzić na kredycie frankowym dzięki wymianie walut w internecie?

| tekst zewnętrzny | Finanse

walutomierz

 

Jednym z pytań dręczących kredytobiorców jest to, o możliwość oszczędzenia na zakupie franków szwajcarskich potrzebnych do spłaty raty. Czy istnieją korzystne warianty, a na dodatek wygodne i bezpieczna? Odpowiedź jak zwykle znajduje się w internecie.

Wszyscy słyszeli o dobrych ofertach na rynku wymiany walut, a nikt nigdy żadnej nie widział – takie pokutuje przeświadczenie. Jednak prawda jest taka, że najlepsze oferty nie znajdują się zazwyczaj przypadkowo – są raczej wynikiem skrupulatnych obserwacji rynku.

Do rozwiązań umożliwiających ciągłe śledzenie sytuacji należy między innymi społecznościowa platforma wymiany walut – walutomat. Czemu ten właśnie serwis powinien znaleźć się w sferze zainteresowania frankowych kredytobiorców?

Walutomat pomaga rozeznać się na rynku

Forma zakupu waluty oferowana przez Walutomat sprzyja oszczędzaniu i rozsądnemu podejściu do gromadzenia środków. Ważne bowiem są regularne zakupy, które zasilą nasze potencjalne konta walutowe i możliwość stałego śledzenia cen interesującej nas waluty – tu franka szwajcarskiego. Wygodny moduł znajdziemy na stronie internetowej - https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/

 No dobrze, ale gdy nagle znajdziemy interesująca ofertę, co robić dalej? Na czym polega właściwie transakcja w Walutomacie? Krótko mówiąc kupimy zaraz walutę od innego użytkownika, który zaoferował cenę, jaka aktualnie nas interesowała. Ba, możemy tak naprawdę odwrócić ten układ decyzyjny i wpisać naszą własną ofertę, w której umieścimy satysfakcjonującą nas cenę waluty. Być może wzbudzi ona zainteresowanie wśród innych użytkowników.

Bezpieczeństwo nie jest tu problemem – serwis zabezpieczony jest jak najlepsze banki, mamy zatem gwarancje, że nasze transakcje przeprowadzane są w odpowiedni sposób. Zamieszczane tu oferty bywają bardziej atrakcyjne od tych, dostępnych gdzie indziej. Wynika to z bardzo niskiej prowizji od transakcji.

Platforma jest bardzo intuicyjna, łatwo korzystać również z dostępnych na platformie narzędzi – na przykład kalkulatora oszczędności. To bardzo pomocna opcja. narzędzie porównujące oferty w czasie rzeczywistym (są na bieżąco aktualizowane).

Platforma społecznościowa gwarantuje bezpieczeństwo dokonanych transakcji.  Sami decydujemy o bazowaniu tylko na jednej ofercie, bądź też zakupu składającego się z kilku dostępnych ofert.

Prosto, szybko i bezpiecznie

Walutomat to jedno z wygodniejszych narzędzi do śledzenia zmian na rynku, warto się nim zainteresować właśnie ze względu na tę wygodę, pomaga ona bowiem wyrobić w sobie dobre nawyki. Te z kolei prowadza do podejmowania rozsądnych decyzji opartych o aktualną wiedzę, a w konsekwencji do lepszego i bardziej efektywnego zarządzania swoim kredytem. A trzeba przecież myśleć o wszystkich potencjalnych konsekwencjach.

Często nie zastanawiamy się nad szczególnym sensem gromadzenia środków na zapas – w przypadku franków warto przyłożyć do tego szczególną wagę. Nie wiadomo bowiem, co przyniesie przyszłość. A przezorność zazwyczaj procentuje.

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu.
Osobom fizycznym pozostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Sezon rozliczeń podatkowych za rok 2024 mija 30 kwietnia. Tymczasem z najnowszych danych Ministerstwa Finansów wynika, że niemal połowa jeszcze tego nie zrobiła.
Osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. Pierwsza wypłata nastąpi w maju 2025 r. wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…