Księgi rachunkowe i pełna księgowość

Kompleksowa obsługa księgowa firmy - w rękach jednego biura rachunkowego

Dynamicznie zmieniające się przepisy fiskalne, zasady wynagradzania i sprawozdawczości, w połączeniu z wieloma innymi obwarowaniami oraz potrzebami, jakich wymaga prowadzenie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wymaga ogromu wiedzy, doświadczenia, a także czasu. Szczególnie dotyczy to spółek i innych podmiotów zarejestrowanych w KRS, które zobligowane są do prowadzenia tzw. pełnej księgowości. W sytuacji, gdy przedsiębiorcy koncentrują się biznesowych, handlowych i marketingowych aspektach swojej aktywności, warto powierzyć prowadzenie swoich ksiąg rachunkowych, jak również powiązanych z tym pozostałych tematów i obowiązków - wyspecjalizowanemu podmiotowi, jakim jest biuro rachunkowe. 

Z całą pewnością korzystne jest zlecenie wszystkich tych czynności jednej firmie, która w kompleksowy sposób zajmie się wszelkimi finansowo-rozliczeniowo-prawnymi kwestiami, tak, aby w jednym biurze rachunkowym znajdowała się cała niezbędna dokumentacja. Rozdzielanie całego pakietu usług rachunkowych, kadrowych, sprawozdawczości wobec wielu instytucji itp. jest niepraktyczne i kłopotliwe, ponieważ często pewne dokumenty mają ze sobą różne powiązania. Szczególnie widoczne bywa to w razie kontroli ze strony Urzędu Skarbowego, ZUS-u czy PIP-u, kiedy do wglądu potrzebne są pełne księgi rachunkowe oraz dokumentacja towarzysząca.

Przykładem podmiotu działającego w branży szeroko rozumianej księgowości, które w profesjonalny sposób świadczy całe spektrum usług, kompleksowo obsługując kontrahenta, jest  m. in. to biuro rachunkowe - http://www.anekslublin.pl/uslugi/ksiegi-rachunkowe-pelna-ksiegowosc.

Warto pamiętać, że renomowana firma księgowa na bieżąco śledzi zmieniające się przepisy w obszarach podatkowych, prawnych czy kadrowych. Oprócz prowadzenia standardowych działań związanych z rozrachunkami firmowymi, aktywnie powinna wspierać procedury poprzedzające zatwierdzanie sprawozdań finansowych (projekty uchwał), prowadzić ewidencję środków trwałych, nadzorować prawidłowe rozliczenia podatku VAT oraz składać wszelkie wymagane w fiskusie deklaracje. Jak przystało na kompleksową obsługę, dobre biuro rachunkowe musi również współtworzyć umowy z pracownikami oraz umowy cywilnoprawne wraz ze stosownymi rachunkami, a w ramach usług kadrowych - zakładać i prowadzić osobowe akta pracownicze. Sporządzanie okresowych list płac, rozliczenia służbowych delegacji albo ryczałtów paliwowych czy wspieranie rozliczeń różnego rodzaju dotacji (np. unijnych) - to też rola profesjonalnego biura. 

Z racji posiadanej dokumentacji, wiedzy oraz współodpowiedzialności, podmiot prowadzący pełną księgowość i wszystkie księgi rachunkowe, reprezentuje też przedsiębiorcę w kontaktach z organami państwowymi. Dotyczy to Urzędu Skarbowego i innych podmiotów, takich jak m. in. ZUS, PIP, GUS, PFRON - również w czasie podejmowania przez te instytucje absorbujących czynności kontrolnych. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież