Skip to main content


Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Uruchomienie kredytu konsolidacyjnego jest szczególnie korzystne dla osób mających problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli straciłeś pracę lub doszły Ci dodatkowe wydatki, dowiedz się, jak Twoje kłopoty rozwiąże właśnie kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, czyli konsolidacja długu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_długu), to po prostu połączenie kilku aktywnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań, w jedno. Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty.

Kwota przyznana klientowi w ramach kredytu konsolidacyjnego nie jest mu wypłacana, ale przelewana na rachunki bankowe jego wierzycieli (banków lub innych instytucji finansowych, z ofert których skorzystał).

Kiedy warto rozważyć konsolidację zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone dla osób mających kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli:

  • nie możesz spłacać pożyczek i kredytów w terminach,
  • utraciłeś źródło dochodów lub Twój dochód od przyszłego miesiąca będzie niższy,
  • w Twojej rodzinie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i w związku z tym masz dodatkowe wydatki,

to w każdej z wymienionych wyżej sytuacji powinieneś rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki skonsolidowaniu aktywnych pożyczek i kredytów będziesz miał swoją sytuację finansową pod kontrolą. Inaczej mówiąc, zmniejszysz ryzyko popadnięcia w pętlę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – co zyskasz?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, powinieneś pamiętać o jego przeznaczeniu. Podpisując umowę o kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na:

  • jedną ratę zamiast kilku – po połączeniu zobowiązań będzie Ci łatwiej kontrolować spłatę kredytu, a to właśnie dlatego, że będziesz musiał pilnować tylko jednego terminu,
  • dodatkowe środki – w ramach kredytu konsolidacyjnego możesz liczyć na dodatkową gotówkę, przy czym kwota zależy od Twojej aktualnej zdolności kredytowej,
  • budowę pozytywnej historii kredytowej – dzięki temu, że zobowiązania nie będą przekraczać Twoich możliwości finansowych, będziesz gromadził w BIK pozytywne wpisy.

Obniżenie miesięcznej raty, które ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego, korzystnie wpłynie na Twoją kondycję finansową – w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Z czym wiąże się kredyt konsolidacyjny?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny to szansa dla klientów, którzy mają coraz większe problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to nie można zapominać o wadach tego rozwiązania. Obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania oznacza, że kredyt będziesz spłacał dłużej, niż gdybyś pozostał przy spłacie dotychczasowych pożyczek i kredytów. To z kolei powoduje podniesienie wysokości kosztów obsługi kredytu.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest przy tym wcale takie proste. Banki dokładnie badają zdolność kredytową potencjalnych klientów, zwracając przy tym uwagę na wpisy w BIK. Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, nie czekaj – wniosek złóż, zanim zaczniesz mieć poważne problemy z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań.

W znalezieniu dobrego kredytu konsolidacyjnego mogą pomóc Ci specjaliści z firmy pośrednictwa finansowego. Aktualny zakres oferty tego typu produktów finansowych można sprawdzić na stronie internetowej: open.pl/artykuly/kredyt-konsolidacyjny.html. Tam również zamieszczone zostały dane kontaktowe do doradców, którzy pomogą Ci odzyskać finansową równowagę.

W ub.r. ZUS przeprowadził kontrole u ponad 461 tys. osób z zaświadczeniem o czasowej niezdolności do pracy

Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ub.r. przeprowadzono o ponad 7% więcej kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy niż w 2022 roku. Z kolei o przeszło 21% wzrosła rdr. liczba wydanych zaświadczeń o skróceniu zasiłku chorobowego.

Rodzicu wyślij wniosek o 800 plus w kwietniu

Prawie 292 tys. wniosków o świadczenie 800 plus, na nowy okres świadczeniowy, wysłali mieszkańcy Wielkopolski. W całym kraju ZUS przyjął prawie 3 mln wniosków.

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.