Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny?

Uruchomienie kredytu konsolidacyjnego jest szczególnie korzystne dla osób mających problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli straciłeś pracę lub doszły Ci dodatkowe wydatki, dowiedz się, jak Twoje kłopoty rozwiąże właśnie kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, czyli konsolidacja długu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_długu), to po prostu połączenie kilku aktywnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań, w jedno. Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty.

Kwota przyznana klientowi w ramach kredytu konsolidacyjnego nie jest mu wypłacana, ale przelewana na rachunki bankowe jego wierzycieli (banków lub innych instytucji finansowych, z ofert których skorzystał).

Kiedy warto rozważyć konsolidację zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone dla osób mających kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli:

  • nie możesz spłacać pożyczek i kredytów w terminach,
  • utraciłeś źródło dochodów lub Twój dochód od przyszłego miesiąca będzie niższy,
  • w Twojej rodzinie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i w związku z tym masz dodatkowe wydatki,

to w każdej z wymienionych wyżej sytuacji powinieneś rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki skonsolidowaniu aktywnych pożyczek i kredytów będziesz miał swoją sytuację finansową pod kontrolą. Inaczej mówiąc, zmniejszysz ryzyko popadnięcia w pętlę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – co zyskasz?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, powinieneś pamiętać o jego przeznaczeniu. Podpisując umowę o kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na:

  • jedną ratę zamiast kilku – po połączeniu zobowiązań będzie Ci łatwiej kontrolować spłatę kredytu, a to właśnie dlatego, że będziesz musiał pilnować tylko jednego terminu,
  • dodatkowe środki – w ramach kredytu konsolidacyjnego możesz liczyć na dodatkową gotówkę, przy czym kwota zależy od Twojej aktualnej zdolności kredytowej,
  • budowę pozytywnej historii kredytowej – dzięki temu, że zobowiązania nie będą przekraczać Twoich możliwości finansowych, będziesz gromadził w BIK pozytywne wpisy.

Obniżenie miesięcznej raty, które ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego, korzystnie wpłynie na Twoją kondycję finansową – w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Z czym wiąże się kredyt konsolidacyjny?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny to szansa dla klientów, którzy mają coraz większe problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to nie można zapominać o wadach tego rozwiązania. Obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania oznacza, że kredyt będziesz spłacał dłużej, niż gdybyś pozostał przy spłacie dotychczasowych pożyczek i kredytów. To z kolei powoduje podniesienie wysokości kosztów obsługi kredytu.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest przy tym wcale takie proste. Banki dokładnie badają zdolność kredytową potencjalnych klientów, zwracając przy tym uwagę na wpisy w BIK. Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, nie czekaj – wniosek złóż, zanim zaczniesz mieć poważne problemy z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań.

W znalezieniu dobrego kredytu konsolidacyjnego mogą pomóc Ci specjaliści z firmy pośrednictwa finansowego. Aktualny zakres oferty tego typu produktów finansowych można sprawdzić na stronie internetowej: open.pl/artykuly/kredyt-konsolidacyjny.html. Tam również zamieszczone zostały dane kontaktowe do doradców, którzy pomogą Ci odzyskać finansową równowagę.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież