Kredyt na zakup samochodu – jaki wybrać?

Planujesz zakup samochodu na kredyt? Zanim złożysz wniosek sprawdź, jaka forma finansowania będzie dla Ciebie odpowiednia. Nie musisz bowiem korzystać wyłącznie z typowego kredytu samochodowego. Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Zakup samochodu na kredyt to bardzo częsta opcja. Nie ma się czemu dziwić – dzięki nim można cieszyć się nowym pojazdem bez ryzyka zachwiania płynności finansowej. Na korzyść przemawia bowiem możliwość rozłożenia całego zobowiązania na miesięczne raty. Zaś długi okres kredytowania – nawet kilka lat – sprawia, że raty są dostosowane do możliwości finansowych.

Kredyt samochodowy – za i przeciw

Jedną z opcji pozwalającą na sfinansowanie zakupu pojazdu jest kredyt samochodowy. To produkt bankowy, którego istotą jest możliwość przeznaczenia środków na konkretny model auta.

Cechą charakterystyczną dla tego kredytu jest to, iż współwłaścicielem pojazdu pozostaje bank. Dopiero po spłacie zobowiązania pełnoprawnym i jedynym właścicielem staje się kredytobiorca.

Zaletą kredytu samochodowego są atrakcyjne koszty. Wysokość miesięcznej raty można poznać, korzystając z kalkulatora dostępnego na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Kredyt gotówkowy – czy to się opłaca?

Alternatywą dla kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy. To produkt, dzięki któremu można sfinansować dowolny pojazd, a także część pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel – niekoniecznie związany z autem.

Minusem kredytu gotówkowego jest wyższy koszt zobowiązania. Niemniej jednak można znaleźć atrakcyjne oferty – dowiesz się tego z poradnika dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/najlepszy-kredyt-gotowkowy-10000/.

Szukasz kredytu? Porównaj dostępne oferty

Niezależnie od tego, czy wybierasz kredyt samochodowy, czy kredyt gotówkowy, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez cały okres kredytowania.

Wybierając kredyt na zakup samochodu, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • całkowity koszt zobowiązania do spłaty – sprawdź RRSO,
  • maksymalna kwota kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wymagane dokumenty,
  • możliwość sfinansowania aut używanych,
  • szybkość ścieżki kredytowej.

Warto także uwzględnić dodatkowe wymagania, np. konieczność założenia rachunku osobistego lub uruchomienia karty kredytowej itp. Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt na zakup pojazdu będzie lepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

undefined

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież