Skip to main content

Kredyt na zakup samochodu – jaki wybrać?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Planujesz zakup samochodu na kredyt? Zanim złożysz wniosek sprawdź, jaka forma finansowania będzie dla Ciebie odpowiednia. Nie musisz bowiem korzystać wyłącznie z typowego kredytu samochodowego. Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Zakup samochodu na kredyt to bardzo częsta opcja. Nie ma się czemu dziwić – dzięki nim można cieszyć się nowym pojazdem bez ryzyka zachwiania płynności finansowej. Na korzyść przemawia bowiem możliwość rozłożenia całego zobowiązania na miesięczne raty. Zaś długi okres kredytowania – nawet kilka lat – sprawia, że raty są dostosowane do możliwości finansowych.

Kredyt samochodowy – za i przeciw

Jedną z opcji pozwalającą na sfinansowanie zakupu pojazdu jest kredyt samochodowy. To produkt bankowy, którego istotą jest możliwość przeznaczenia środków na konkretny model auta.

Cechą charakterystyczną dla tego kredytu jest to, iż współwłaścicielem pojazdu pozostaje bank. Dopiero po spłacie zobowiązania pełnoprawnym i jedynym właścicielem staje się kredytobiorca.

Zaletą kredytu samochodowego są atrakcyjne koszty. Wysokość miesięcznej raty można poznać, korzystając z kalkulatora dostępnego na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Kredyt gotówkowy – czy to się opłaca?

Alternatywą dla kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy. To produkt, dzięki któremu można sfinansować dowolny pojazd, a także część pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel – niekoniecznie związany z autem.

Minusem kredytu gotówkowego jest wyższy koszt zobowiązania. Niemniej jednak można znaleźć atrakcyjne oferty – dowiesz się tego z poradnika dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/najlepszy-kredyt-gotowkowy-10000/.

Szukasz kredytu? Porównaj dostępne oferty

Niezależnie od tego, czy wybierasz kredyt samochodowy, czy kredyt gotówkowy, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez cały okres kredytowania.

Wybierając kredyt na zakup samochodu, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • całkowity koszt zobowiązania do spłaty – sprawdź RRSO,
  • maksymalna kwota kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wymagane dokumenty,
  • możliwość sfinansowania aut używanych,
  • szybkość ścieżki kredytowej.

Warto także uwzględnić dodatkowe wymagania, np. konieczność założenia rachunku osobistego lub uruchomienia karty kredytowej itp. Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt na zakup pojazdu będzie lepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

undefined

Rodzicu wyślij wniosek o 800 plus w kwietniu

Prawie 292 tys. wniosków o świadczenie 800 plus, na nowy okres świadczeniowy, wysłali mieszkańcy Wielkopolski. W całym kraju ZUS przyjął prawie 3 mln wniosków.

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...