Lądowisko śmigłowców w Szamotułach

Lądowisko śmigłowców w Szamotułach

W Szamotułach powstaje lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego. Inwestorem jest Szamotulski ZOZ oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Lądowisko takie jest konieczne dla funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Aby przy szpitalu funkcjonował Szpitalny Oddział Ratunkowy musi on posiadać zgodnie z przepisami lądowisko dla śmigłowców. "Oddział ten powinien posiadać całodobowe lotnisko lub lądowisko, zlokalizowane w takiej odległości, aby było możliwe przyjęcie pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego bez pośrednictwa specjalistycznych środków transportu sanitarnego. Jeśli ten warunek nie może zostać spełniony, dopuszcza się, że lądowisko będzie położone w pewnej odległości od SOR, jednak czas transportu pacjenta z lądowiska do SOR nie może przekraczać 5 minut. Powyższe wymogi staną się obligatoryjne od 1 stycznia 2017 r." ( za www.ma.gov.pl)
 
Najbliższe nam oddziały SOR to Poznań, Szamotuły i Wągrowiec. Obecnie poszkodowani z terenu naszego powiatu najczęściej transportowani są do Poznania.
 
W Szamotułach lądowisko budowane jest przy Zamkowej obok marketu Brico – Marche. Pierwotnie planowano zakończenie prac do końca maja tego roku, obecnie wiadomo, że zakończenie budowy nastąpi pod koniec lipca. Koszt budowy to 1.563.436,76 zł.
 
lokalizacja lądowiska
 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież