Lądowisko śmigłowców w Szamotułach

Lądowisko śmigłowców w Szamotułach

W Szamotułach powstaje lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego. Inwestorem jest Szamotulski ZOZ oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Lądowisko takie jest konieczne dla funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Aby przy szpitalu funkcjonował Szpitalny Oddział Ratunkowy musi on posiadać zgodnie z przepisami lądowisko dla śmigłowców. "Oddział ten powinien posiadać całodobowe lotnisko lub lądowisko, zlokalizowane w takiej odległości, aby było możliwe przyjęcie pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego bez pośrednictwa specjalistycznych środków transportu sanitarnego. Jeśli ten warunek nie może zostać spełniony, dopuszcza się, że lądowisko będzie położone w pewnej odległości od SOR, jednak czas transportu pacjenta z lądowiska do SOR nie może przekraczać 5 minut. Powyższe wymogi staną się obligatoryjne od 1 stycznia 2017 r." ( za www.ma.gov.pl)
 
Najbliższe nam oddziały SOR to Poznań, Szamotuły i Wągrowiec. Obecnie poszkodowani z terenu naszego powiatu najczęściej transportowani są do Poznania.
 
W Szamotułach lądowisko budowane jest przy Zamkowej obok marketu Brico – Marche. Pierwotnie planowano zakończenie prac do końca maja tego roku, obecnie wiadomo, że zakończenie budowy nastąpi pod koniec lipca. Koszt budowy to 1.563.436,76 zł.
 
lokalizacja lądowiska
 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież