Przejdź do głównej treści

Gigantyczna plama ropy na jedenastce

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Strażacy przez 3 godziny usuwali gigantyczną plamę ropyW nocy z 14 na 15 kwietnia strażacy walczyli z ogromną plamą ropy. Jej początek zlokalizowano w Wargowie, a koniec w Lipie!

Strażacy w walce z rekordową plamą zużyli 480 kg sorbentu i 30 kg neutralizatora. Najprawdopdobniej przyczyną był nieszczelny zbiornik z paliwem jakiegoś pojazdu ciężarowego. Strażacy walczyli z plamą przez blisko 3 godziny.

Na tę chwilę nie udało się ustalić sprawcy tego zdarzenia.

Policjanci z Obornik ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Sprawcą okazał się 24- letni mężczyzna. Za powyższy czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Droga wojewódzka w Chrustowie została odblokowana. Na miejscu są jednak nadal służby mundurowe.
Sprawca poniedziałkowej kradzieży pieniędzy z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego jest w rękach policji.
OSP Skrzetusz zbiera środki na zakup nowego sprzętu. W tym celu zorganizowała akcję zbierania starych elektronarzędzi. Sprzęt, który komuś jest niepotrzebny, albo po prostu zepsuty, można przekazać druhom ze Skrzetusza. W ten sposób będzie można pomóc jednostce z Gminy Ryczywół. 
Kierujący quadem zjechał z nieznanych przyczyn na drugi pas i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym - informuje podkomisarz Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Rogoźnie. 
Podczas gaszenia nieużytków strażacy z OSP Rogoźno uchronili przed żywiołem jeża. 
Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym powiecie związane z wypadkami, w których brały udział osoby kierujące hulajnogą elektryczną, a potem quadem, oraz rosnąca popularność tych środków lokomocji podnoszą role informacji o przepisach ruchu.