Wielki pożar trzciny energetycznej w Laskowie

Pożar trzciny energetycznej w LaskowieW niedzielę 30 marca w miejscowości Laskowo paliła się trzcina energetyczna. Spaliło się jej 10 hektarów.

Do zdarzenia doszło po godz. 15.30. Najprawdopodobniej przyczyną było zwarcie, do którego doszło w sieczkarni pracującego na polu kombajnu. Pożar pochłonął maszynę oraz 10 hektarów uprawy. Straty szacowane są na kilkaset tysięcy złotych. W akcji gaszenia palącej się trzciny brało udział aż 11 zastępów straży pożarnej.

Całe pole z trzciną obejmowało 136 ha. Przed pożarem udało się zebrać plon z 80 ha. Wartość uratowanej trzciny szacuje się na ok. 200 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież