Oborniki. Zatrzymano złodzieja
| MP | Bezpieczeństwo

foto: KPP w Obornikach
W okresie od 16 do 18 sierpnia dokonano w Obornikach kradzieży pieniędzy z skrzynek i skarbon znajdujących się w Kościele Miłosierdzia Bożego w Obornikach.
W dniu 19 sierpnia 2022, oborniccy policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży w Kościele Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Jest to 18-sto letni mieszkaniec Obornik. W czasie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że zatrzymany dokonał także kradzieży narzędzi znajdujących się w kościele oraz kradzieży roweru z posesji na terenie gminy Oborniki.
Złodziej przyznał się do zarzucanego mu czynu, Prokuratura Rejonowa w Obornikach zastosowała wobec niego dozór policyjny. Kodeks karny przewiduje za ten czyn do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Obornikach