fbpx

Gorzewo. Strzelanina przy próbie zatrzymania do kontroli drogowej

W Gorzewie doszło do strzelaniny podczas próby zatrzymania przez Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach, uciekającego przed kontrolą drogową kierowcy.

 Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Kiedy wjechał w polną drogę niespodziewanie zatrzymał się, wysiadł z samochodu i oddał strzały w kierunku ścigających go policjantów. Policjanci również odpowiedzieli strzałami.

W wyniku wymiany ognia napastnik zginał. Dwaj policjanci zostali ranieni, jeden został ranny w nogę, drugi w brzuch. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci zostali odtransportowani do szpitala.

Według informacji podanej przez RMF strzelanina miał miejsce o godzinie 13:50. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji

(aktualizacja)

Portal epoznan.pl uzyskał dodatkowe infomacje dotyczące zdarzenia w Gorzewie. Wg. infomacji uzyskanych od podinsp. Iwony Liszczyńskiej z biura prasowego wielkopolskiej policji, stan policjantów określa się jako stabilny, oczekują w szpitalu na operacje. Według podanych informacji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Znana jest też tożsamość uciekającego kierowcy. To 53-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna wcześniej był znany policji i wielokrotnie notowany między innymi w sprawach narkotykowych, kryminalnych i drogowych. Obecnie nie był poszukiwany - mówi nam podinsp. Liszczyńska. Potwierzdzono również to, że napastik strzelał z broni czarnoprochowej, które nie wymaga pozwolenia!