Oborniki. Cysterna w rowie na DK-11

Dzisiaj rano, 28.02.2022, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego w wyniku, którego cysterna z olejem napędowym przewróciła się do rowu.
Do wypadku doszło o godzinie 8:05, przed wiaduktem w Ocieszynie. Od tamtej pory DK 11 została zablokowana dla ruchu. Na miejscu pojawiły się w pierwszej kolejności 3 x JRG z PSP w Obornikach oraz 2 jednostki ratownicze OSP Ocieszyn.
Najważniejsza informacja to to, że nikt nie ucierpiał i nie doszło do wycieku paliwa!
Wstępne, optymistyczne informacje o w miarę szybkim przywróceniu ruchu na odcinku praktycznie między Bogdanowem a Wargowem były zbyt optymistyczne. Według obecnie uzyskanych informacji (ok. 17:30) od rzecznika prasowego PSP w Obornikach mł. bryg. Leszeka Walczaka, utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej do około godziny 19-tej.
Właściciel cysterny ściągnął na miejsce drugi pojazd i paliwo jest przepompowywane. Po tej operacji pojazd zostanie dopiero wyciągnięty z rowu. Akcja jest prowadzona ze szczególną starannością aby nie doszło do skażenie środowiska.
Ruch drogowy prowadzony jest objazdami, droga powiatową z Wargowa do Kowalewka i dalej do Objezierza oraz drogą przez Maniewo. Szczególne trudności spotkać można na objeździe przez Kowalewko, zniszczona, wąska droga wymusza często spontaniczny wahadłowy ruch tirów. Stan nawierzchni, również nie ułatwia zadania kierowcom.