Przejdź do głównej treści

Niebezpieczny wypadek w Ocieszynie

| MP | Bezpieczeństwo
foto: Krystian
foto: Krystian

Do groźnego wypadku doszło w środę 22.12.21, ok. godziny 7 rano na DK-11, między Świerkówkami a Ocieszynem.

Podróżujący z Poznania do Obornik w godzinach około 7 rano, przed wiaduktem w Ocieszynie zmuszony został do wykonania manewru uniknięcia zderzenia czołowego z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W wyniku manewru samochód wpadł w poślizg i dachował w rowie.

Według uzyskanych informacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak cała sytuacja wyglądała bardzo poważnie. W obecnej chwili poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

 

7 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży, do których dochodziło na terenie powiatu obornickiego, a także w sąsiednich powiatach – szamotulskim, pilskim, nowotomyskim i innych na terenie całego kraju. Łupem sprawców padały artykuły spożywcze…
Wraz z wakacjami powracają znane scenariusze – zdjęcia dzieci z plaży, znad jeziora, z lodami w ręku czy podczas zabawy na podwórku. 
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców rozboju, do którego doszło w tunelu pieszo-rowerowym na ul. 3 Maja w Obornikach. Młodzi napastnicy pobili 20-latka i ukradli mu telefon o wartości 1000 zł. O losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2025 roku, około godziny 2:15, na rondzie Jana Melzera w Rogoźnie doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej.
Aktualizacja 21:57 - 02.08.2025-  KPP w Obornikach informuje o odnalezieniu mężczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.
Policjanci z Komisariatu w Rogoźnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, podejrzanego o brutalny rozbój. Mężczyzna usłyszał aż cztery zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.
16 lipca 2025 r. o godzinie 19:07 do stanowiska kierowania PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lulin.