fbpx

Wypadek w Jaraczu

W dniu 21 września 2021 r. o godzinie 10:08 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki VOLKSWAGEN PASSAT oraz MAZDA PREMACY na 243. kilometrze drogi krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Jaracz.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi krajowej numer 11 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Passat oraz Mazda Premacy. Mazda znajdowała się w przydrożnym rowie a Volkswagen na lewym pasie ruchu w kierunku Poznania. W pojazdach podróżowały po dwie osoby dorosłe, które opuściły auta o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. Na czas prowadzonych działań ruch drogą krajową nr 11 odbywał się wahadlowo. Na miejscu znajdowała się Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze pasa drogowego, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 4 zastępy w sile 11 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcie top: JRG Oborniki

Fot: OSP Parkowo