Przejdź do głównej treści

Konkurs dla ratowników z ZRM i strażaków OSP

| arimr, eoborniki | Bezpieczeństwo

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs na realizację filmu instruktożawego z udzielania pierwszej pomocy.

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania” kierowany jest do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego (dalej: ZRM) i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (dalej: OSP) z obszarów wiejskich.

Jego efektem ma być nagranie filmowe z instruktażem udzielania pierwszej pomocy, czyli czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu bądź nagłego ataku choroby, których zadaniem jest ochrona życia lub zdrowia poszkodowanego, oraz zminimalizowanie niekorzystnych następstw, zanim udzielona zostanie specjalistyczna pomoc medyczna.

11 września 2021 roku tj. w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy ogłosimy wyniki Konkursu i uhonorujemy drobnymi upominkami wszystkich przedstawicieli ZRM i OSP biorących udział w Konkursie a zwycięzców nagrodami (tj. za zajęcie I, II i III miejsca).
Najlepszy filmik zostanie opublikowany na stronie i w mediach społecznościowych ARiMR.

ZAŁOŻENIA KONKURSU

1. Konkurs trwa od dnia 9 lipca 2021 r. do dnia 20 sierpnia 2021 r.

2. Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia osoba filmująca posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych będąca ratownikiem medycznym (ZRM), bądź strażakiem (OSP) z obszaru wiejskiego – z wyjątkiem pracowników ARiMR oraz osób będących członkami ich najbliższych rodzin (tj. mąż, żona, dzieci, rodzice), w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym.

3. Każdy z Uczestników Konkursu – autor filmiku może nadesłać maksymalnie 1 pracę (filmik). Z każdego ZRM i OSP może zostać wytypowany tylko jeden autor i może być wysłana tylko jedna praca. W przypadku nadesłania kilku prac zgłoszenie zostanie odrzucone;

4. Technika wykonania prac jest dowolna (np. kamera cyfrowa, smartfon).

5. Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.arimr.gov.pl.

 

Przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z lokalnych firm. Z przekazanej informacji wynikało, że otrzymał on powiadomienie, iż na terenie jego przedsiębiorstwa znajduje się nieznany mężczyzna.
W dniu 03 marca 2026 r. o godzinie 12:28 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dwóch osobach śmiertelnych znajdujących się w budynku w m. Wełna.
Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w miejscowości Wełna. Zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło we wtorkowe południe.
Od stycznia 2026 r. obowiązuje pakiet nowych przepisów drogowych, a kolejne zmiany wchodzą w życie od 3 marca. To surowsze kary za nielegalne wyścigi, brawurową jazdę i łamanie zakazów. Sprawdź, co dokładnie się zmieniło i co jeszcze przed nami.
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczorajszego wieczoru w Rogoźnie. Około godziny 21:00 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego potrącony został pieszy przechodzący przez oznakowane pasy.
W sobotę 28.02.2026 r. około godz. 14:30 wybuchł pożar zakładu chemicznego CID-ROL na Taszarowie w Wągrowcu. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu. Do mieszkańców wysłano alert RCB.
17 lutego 2026 r. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zgłosił się pobity i zakrwawiony mężczyzna, który poinformował o rozboju, do jakiego doszło wieczorem na terenie miasta.