Skip to main content

Gdzie wyrzucić stary tapczan?

| MP | ECO newsy
Gdzie wyrzucić stary tapczan?
 
Co robić z problematycznymi śmieciami typu stary tapczan, fotele, folie, gąbki, krzesła? Niestety wiele osób znajduje rozwiązanie tego problemu wyrzucając śmieci do lasu.
 
Prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę opodal miejsca pamięci w Rożnowicach , bezpośrednio przy drodze pojawił komplet wypoczynkowy. Powstały widok po prostu przeraża. Już kilkakrotnie pisaliśmy na temat ohydnych śmieciarzy, jednak jak widać temat stale jest aktualny.
 
Podkreślamy ponownie, że nie do końca problemem tutaj jest prawo. NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM JEST LUDZKA MENTALNOŚĆ.
 
Co jednak zrobić z takim tapczanem? Najbliższy punkt gdzie można dostarczyć samodzielnie problematyczne śmieci znajduje się w Suchym Lesie i w Poznaniu.
 
Pełen wykaz tzw. PSZOK:

1. Poznań, ul. 28 czerwca 1956 r, nr 284 tel. 61 833 22 12 czynne: pon - pt 8-17, sob. 8-16
2. Poznań, ul. Wrzesińska 12 tel. 61 611 08 11 czynne pon - pt 8 - 17, sob 8-16
3. Suchy Las, ul. Meteorytowa 1 tel.61 811 96 67 czynne pon - pt 7-20, sob 7-14

Odbiór śmieci z terenu Gminy Oborniki odbywa się wg ustalonych harmonogramów, które publikujemy poniżej (kliknij na link):
 
Nie będziemy przepisywać treści serwisu GOAP, dlatego polecamy zapoznać się z informacją na stronie: http://www.goap.org.pl/zdaj-odpady-2/wywoz-odpadow-wielkogabarytowych-problemowych-i-zielonych/
 
Odbiór nadgabarytów w Gminie Oborniki odbywa się raz w roku.  To stanowczo za mało. Wiemy, ze PGKIM jest raczej pomocne w tym temacie i można nawet tam zawieźć niepotrzebne rzeczy, jednak nie jest to oficjalna oferta GOAP.
 

Nasi kochani włodarze, apelujemy do was aby ten stan rzeczy zmienić! Nie dociekamy w tej chwili, kto jest winny, kto to uchwalił i dlaczego. Jeżeli nie chcemy mieć takich kwiatków jak widać na załączonym zdjęciu to tzw. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych musi być w Obornikach!  Wnioskujemy aby w Obornikach na stałe znajdował się “mobilny PSZOK”. Panowie Burmistrzowie, liczymy na waszą reakcję!
Niestety nie ma co liczyć na to, że mieszkańcy np. bloku będą czekać kilka miesięcy na ten jeden dzień, gdy akurat będą mogli pozbyć się niepotrzebnych mebli czy opon.

 

Kiedy wejdzie w życie system kaucyjny?

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu.

Protest śmieciowy w Gminie Oborniki

Już za kilka dni będziemy obchodzić Międzynarodowego Dnia Ziemi. Co TY jesteś w stanie zrobić dla Ziemi?

Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Eksperci: budynki w polskich miastach odpowiadają nawet za 80 proc. emisji CO2

W naszej strefie klimatycznej budynki odpowiadają średnio za 60 do 80 proc. emisji CO2, dlatego bez transformacji sektora budynków nie będzie transformacji miast, a bez transformacji miast nie uda się transformacja klimatyczna - wskazali eksperci podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mik...

Moda się zmienia, a problem zostaje. Oto, jak fast fashion wpływa na środowisko

W wirze nieustannie zmieniających się trendów apetyt konsumentów wciąż rośnie. Niestety za barwnymi kolekcjami kryje się mniej atrakcyjna prawda – ogromny ślad ekologiczny.

20.02.2024 - ogólnopolski prostet rolników - dlaczego myśliwi protestują razem z rolnikami?

Polityka Ministerstwa Klimatu i Środowiska rządu Donalda Tuska doprowadziła do ogromnego wzburzenia środowiska myśliwych z całej Polski. Myśliwi wspierają rolników, walcząc również o swoje prawa!

Mokradła mają moc – warsztaty dla nauczycieli

Zachęcamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Mokradła mają moc!”. Warsztaty organizowane są przez wielkopolskich leśników na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej – Łysy Młyn w Biedrusku.