Przejdź do głównej treści

Dzień Ziemi z Obornikami

| oborniki.pl | ECO newsy

Gmina Oborniki dołącza się do akcji sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi.

 Podobnie jak w poprzednich latach Gmina Oborniki organizuje akcję ekologiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło jest związane z historia tego dnia. 22 kwietnia 1970 r. 20 mln Amerykanów wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko ignorancji środowiskowej. Rozpoczęło to falę działań, w tym przyjęcie przełomowych na tamten moment przepisów dotyczących ochrony środowiska. Święto to obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

W tym roku i ty dołącz się do naszego protestu i przyłącz się do sprzątania

Jak wziąć udział w akcji ?

  1. Wypełnij zgłoszenie dostępne na stronie www.oborniki.pl lub www.gok.oborniki.pl
  2. Dostarcz dokumenty do Straży Miejskiej lub Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Oborniki (pokój 237, godz. pon. 8:00-16:00, wt.-pt. 7:00-15:00) w terminie 1.04.-21.04.2023r.
  3. Odbierz worki przy składaniu zgłoszenia.
  4. Wykonaj sprzątanie w terminie 17.04-23.04.2023. Posegreguj śmieci i zgłoś miejsce pozostawienia worków i ich ilość poprzez napisanie sms na numer 697 433 020

Kto może wziąć udział w akcji ?

Każdy! Zbierz grupę lub sam zgłoś się do akcji.

Czy można użyć własnych worków ?

Tak, należy jednak pamiętać o dostarczeniu zgłoszenia lub wysłania go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ważne aby worki były w odpowiednich kolorach do segregacji.

Czy śmieci muszą być posegregowane ?

Tak, wydajemy worki w dedykowanych kolorach

{aridoc engine="office" width="800" height="800"}images/stories/2023/informacje/2023-04/10/Zgloszenie.docx{/aridoc}

Zgłoszenie

 dzien ziemi

Plakat.jpg

 

Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.
Trwające opady wpłynęły na zmianę oceny suszy hydrologicznej w części naszego powiatu. Niestety spory obszar naszego regionu nadal cierpi na brak wody!