fbpx

Dzień Ziemi z Obornikami

Gmina Oborniki dołącza się do akcji sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi.

 Podobnie jak w poprzednich latach Gmina Oborniki organizuje akcję ekologiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło jest związane z historia tego dnia. 22 kwietnia 1970 r. 20 mln Amerykanów wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko ignorancji środowiskowej. Rozpoczęło to falę działań, w tym przyjęcie przełomowych na tamten moment przepisów dotyczących ochrony środowiska. Święto to obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

W tym roku i ty dołącz się do naszego protestu i przyłącz się do sprzątania

Jak wziąć udział w akcji ?

  1. Wypełnij zgłoszenie dostępne na stronie www.oborniki.pl lub www.gok.oborniki.pl
  2. Dostarcz dokumenty do Straży Miejskiej lub Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Oborniki (pokój 237, godz. pon. 8:00-16:00, wt.-pt. 7:00-15:00) w terminie 1.04.-21.04.2023r.
  3. Odbierz worki przy składaniu zgłoszenia.
  4. Wykonaj sprzątanie w terminie 17.04-23.04.2023. Posegreguj śmieci i zgłoś miejsce pozostawienia worków i ich ilość poprzez napisanie sms na numer 697 433 020

Kto może wziąć udział w akcji ?

Każdy! Zbierz grupę lub sam zgłoś się do akcji.

Czy można użyć własnych worków ?

Tak, należy jednak pamiętać o dostarczeniu zgłoszenia lub wysłania go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ważne aby worki były w odpowiednich kolorach do segregacji.

Czy śmieci muszą być posegregowane ?

Tak, wydajemy worki w dedykowanych kolorach

Loading...

Zgłoszenie

 dzien ziemi

Plakat.jpg