Skip to main content

Wełna w cyklu "Po Wielkopolsce"

| MP | ECO edukacja

welna edukacja

Rzeka Wełna jest bohaterem krótkiego filmiku tworzonego w ramach programu edukacyjnego  „Po Wielkopolsce”. To cykl przewodników filmowych opowiadających o ciekawych przyrodniczo miejscach w Wielkopolsce.

Rzeka Wełna to perełka turystyczna i przyrodnicza naszego regionu, począwszy od Rogoźna to najbardziej malowniczy odcinek tej rzeki. To właśnie ten odcinek rzeki jest zaprezentowany w materiale filmowym. Zaprezentowane są tutaj niektóre aspekty pięknej obornickiej przyrody. W  uznaniem jej walorów przyrodniczych na tym terenie jest powstał obszar Natura 2000. Dbajmy o naszą przyrodniczą perłę, jest o co!!!

W cyklu „Po Wielkopolsce” będzie można zobaczyć i inne wspaniałe przyrodniczo miejsca takie jak łęgi nadnoteckie, dolinę Noteci, puszczę nad Gwdą. Lektorem programu jest Andrzej, który prezentuje przyrodnicze perełki. Nie jest to film pełen łacińskich nazw roślin czy długich opowieści o roślinach, krótkie hasłowe informacje. Być może to najlepsza forma przekazu dla żyjącego w dużym tempie społeczeństwa. Zachęcamy do odwiedzin profilu społecznościowego programu edukacyjnego -> https://www.facebook.com/powielkopolsce

foto: www.facebook.com/powielkopolsce

Uczniowie z Obornik wymyślili nową akcję - Forest Challenge

Niesamowity pomysł uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 UNICEF w Obornikach, postanowili zainicjować w naszej gminie akcję Forest Challenge.

UE przyspiesza prace nad zielonym wodorem (film)

W październiku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został już skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 14 listo...

Obornickie święto edukacji

Obornicki Dzień Edukacji Narodowej obchodzono 17 października w Domu Kultury w Objezierzu. 

Czym są kąpiele leśne? (film)

Nadleśnictwo Oborniki zrealizowało wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach materiał filmowy w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Film zatytułowany „Kąpiele leśne” został oficjalnie zaprezentowany w serwisie Youtube i mediach społecznościowych we wto...

Uczniowie szkół podstawowych! Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi

"Odpadowe” gry planszowe, książki o tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. czekają na autorów najciekawszych prac na temat bioodpadów.

Dzień Babci i Dziadka z nagrodami od ZM GOAP

Zapraszamy do udziału w konkursie ZM GOAP pn. „Dzień Babci i Dziadka w duchu zero waste”. Do wygrania kuchenny pojemnik do segregacji odpadów, lunchbox i inne EKOnagrody.

Ekologiczny konkurs fotograficzny z nagrodami

Młodziezowa Rada Miejska w Obornikach zaprasza do udziału w konkursie propagującym proekologiczne zachowanie.