Skip to main content


Czym są kąpiele leśne? (film)

| Nadleśnictwo Oborniki | ECO edukacja

Nadleśnictwo Oborniki zrealizowało wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach materiał filmowy w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Film zatytułowany „Kąpiele leśne” został oficjalnie zaprezentowany w serwisie Youtube i mediach społecznościowych we wtorek o godz. 17:00. Czym zatem są tytułowe kąpiele leśne? Zachęcamy do przekonania się samemu, oglądając poniższy materiał.

 „Ruszamy na … ekrany! Premiera filmowej produkcji zrealizowanej we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach staje się faktem. To krótka historia o… kąpielach leśnych. Brzmi tajemniczo? Czy wiecie co kryje się pod tymi słowami? Zachęcamy do obejrzenia materiału, z którego dowiecie się więcej!

 Nieprzypadkowo premiera została zaplanowana na 21 września, bo właśnie w tym czasie trwa cały szereg wydarzeń w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. W ciągu tych kilku dni spotkań z uczniami zwracamy szczególną uwagę na problemy, które ludzkość musi rozwiązać, by uczynić ten świat lepszym i bardziej przyjaznym dla życia. Nasz film doskonale nawiązuje do dwóch celów – „3 – dobre zdrowie i jakość życia” oraz „4 – dobra jakość edukacji”.  Nadleśnictwo Oborniki prowadzi w SP4 zajęcia w klasach 5-7 nawiązując do tego, jak las wpływa na człowieka i jak może pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.   

Cały materiał nagrywany był w czerwcu, kiedy szkoły wróciły do normalnej pracy po okresie pandemii. W ciągu dwóch dni zdjęciowych zrealizowano 7 minutowy film. Scenariusz tworzyli uczniowie pod opieką Renaty Murawicz i Beaty Busz. To był świetny czas pracy z uczniami ówczesnych klas szóstych. Mieli oni okazję po raz pierwszy zobaczyć ile pracy kosztuje nagranie takiego filmu. Jak wiele razy powtarza się każdą scenę, aby efekt był zadowalający. A dzięki sporej ilości powtórek temat kąpieli leśnych został opanowany do perfekcji.

źródło: Nadleśnictwo Oborniki

 

Niesamowity pomysł uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 UNICEF w Obornikach, postanowili zainicjować w naszej gminie akcję Forest Challenge.
W październiku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został już skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 14 listo...
Obornicki Dzień Edukacji Narodowej obchodzono 17 października w Domu Kultury w Objezierzu. 
"Odpadowe” gry planszowe, książki o tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. czekają na autorów najciekawszych prac na temat bioodpadów.
Zapraszamy do udziału w konkursie ZM GOAP pn. „Dzień Babci i Dziadka w duchu zero waste”. Do wygrania kuchenny pojemnik do segregacji odpadów, lunchbox i inne EKOnagrody.
Młodziezowa Rada Miejska w Obornikach zaprasza do udziału w konkursie propagującym proekologiczne zachowanie.
Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.