Skip to main content

Zbieraj makulaturę

| UM Oborniki | ECO edukacja

 

fot. UM ObornikiDo I edycji konkursu ekologicznego „Zbieraj makulaturę – oszczędzaj naturę” dołączyły dzieci z przedszkola „Bajka”. W zbiórce makulatury maluchom pomagają rodzice. Do tej pory udało im się zgromadzić 610 kg. Gorąco zachęcamy do udziału w ekologicznej akcji wszystkie gminne szkoły.

Przypominamy, że jest o co walczyć, bo dla najaktywniejszych przewidziano atrakcyjne nagrody m.in.: telewizor, laptop, boomboxy. Organizatorem konkursu jest firma A&A Eco Partner. Akcja odbywa się pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy.

źródło UM Oborniki

Uczniowie z Obornik wymyślili nową akcję - Forest Challenge

Niesamowity pomysł uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 UNICEF w Obornikach, postanowili zainicjować w naszej gminie akcję Forest Challenge.

UE przyspiesza prace nad zielonym wodorem (film)

W październiku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został już skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 14 listo...

Obornickie święto edukacji

Obornicki Dzień Edukacji Narodowej obchodzono 17 października w Domu Kultury w Objezierzu. 

Czym są kąpiele leśne? (film)

Nadleśnictwo Oborniki zrealizowało wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach materiał filmowy w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Film zatytułowany „Kąpiele leśne” został oficjalnie zaprezentowany w serwisie Youtube i mediach społecznościowych we wto...

Uczniowie szkół podstawowych! Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi

"Odpadowe” gry planszowe, książki o tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. czekają na autorów najciekawszych prac na temat bioodpadów.

Dzień Babci i Dziadka z nagrodami od ZM GOAP

Zapraszamy do udziału w konkursie ZM GOAP pn. „Dzień Babci i Dziadka w duchu zero waste”. Do wygrania kuchenny pojemnik do segregacji odpadów, lunchbox i inne EKOnagrody.

Ekologiczny konkurs fotograficzny z nagrodami

Młodziezowa Rada Miejska w Obornikach zaprasza do udziału w konkursie propagującym proekologiczne zachowanie.