Skip to main content

Dzień Babci i Dziadka z nagrodami od ZM GOAP

| zm goap | ECO edukacja

Zapraszamy do udziału w konkursie ZM GOAP pn. „Dzień Babci i Dziadka w duchu zero waste”. Do wygrania kuchenny pojemnik do segregacji odpadów, lunchbox i inne EKOnagrody.

 

GOAP ogłosił kolejny konkurs, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do ograniczania ilości wytwarzanych odpadów i dawania niepotrzebnym przedmiotom drugiego życia. Tym razem proponujemy, by naszym babciom i dziadkom podarować prezenty, które powstały z pozornie niepotrzebnych rzeczy. Lampion ze słoika albo kosmetyczka uszyta z niepotrzebnej pary jeansów z pewnością ucieszą naszych dziadków - mówi Katarzyna Jauksz-Zalewska - p.o. Zastępcy Dyrektora Biura ZM GOAP. Na zwycięzców czekają praktyczne nagrody: kuchenny pojemnik do segregacji odpadów, lunchbox i termos ze stali nierdzewnej oraz inne EKOgadżety. Również firma odbierająca odpady, Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. przygotowała upominki dla zwycięzców.

Zadaniem uczestników jest wykonanie prezentu dla babci lub dziadka, z wykorzystaniem niepotrzebnych przedmiotów oraz przesłanie jego zdjęcia (lub kolażu zdjęć – jednej grafiki) wraz z krótkim opisem w wiadomości prywatnej na fanpage GOAP na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz miejscowość zamieszkania uczestnika, należy przesłać do niedzieli, 24 stycznia br. włącznie. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 27 stycznia br. na fanpage GOAP na Facebooku. Uczestnikiem konkursu musi być wyłącznie osoba pełnoletnia, która mieszka na terenie Związku Międzygminnego GOAP, tj. Miasta Poznania oraz gmin: Czerwonak, Buk, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska oraz Swarzędz.

Regulamin konkursu ZM GOAP.pdf

Uczniowie z Obornik wymyślili nową akcję - Forest Challenge

Niesamowity pomysł uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 UNICEF w Obornikach, postanowili zainicjować w naszej gminie akcję Forest Challenge.

UE przyspiesza prace nad zielonym wodorem (film)

W październiku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został już skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 14 listo...

Obornickie święto edukacji

Obornicki Dzień Edukacji Narodowej obchodzono 17 października w Domu Kultury w Objezierzu. 

Czym są kąpiele leśne? (film)

Nadleśnictwo Oborniki zrealizowało wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach materiał filmowy w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Film zatytułowany „Kąpiele leśne” został oficjalnie zaprezentowany w serwisie Youtube i mediach społecznościowych we wto...

Uczniowie szkół podstawowych! Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi

"Odpadowe” gry planszowe, książki o tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. czekają na autorów najciekawszych prac na temat bioodpadów.

Ekologiczny konkurs fotograficzny z nagrodami

Młodziezowa Rada Miejska w Obornikach zaprasza do udziału w konkursie propagującym proekologiczne zachowanie.

VII edycja konkursu Mistrz Recyklingu…i przyjaciele

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.