Z lasu wzięte… WSŁUCHAĆ SIĘ W LAS

Środek tygodnia, totalne zmęczenie psychiczne, zrezygnowanie w obliczu przytłaczających problemów i nagle w głowie zaczyna powolutku kiełkować pomysł. A jakby tak rzucić wszystko i wyjechać do lasu? Zaszyć się w leśnej głuszy i WSŁUCHAĆ SIĘ W LAS?

No było by pięknie, ale trzeba zarezerwować nocleg, dojechać kilkaset kilometrów no i jeszcze kwestia finansowa… A co jeżeli do spędzenia weekendu w lesie wystarczy dobrze spakowany plecak i krótki mail do nadleśnictwa Oborniki? Nie ma przecież nic prostszego!

W mailu zwrotnym z nadleśnictwa możecie dostać mapkę i informacje o strefie obszarze w jakim można uprawiać … bushcraft. Wtedy już możesz zaszyć się w leśnej głuszy i WSŁUCHAĆ SIĘ W LAS.

W Polsce z roku na rok rośnie liczba bushcrafterów – ludzi, dla których nie tylko pasją, ale stylem życia stało się opanowywanie sztuki przetrwania w lesie. Odrzucają oni wygody codziennego życia, większość zdobyczy cywilizacji, aby przez kilka dni dostrzec prawdziwą więź człowieka z naturą. Leśnicy wyznaczyliśmy obszar do uprawiania bushcraftu i survivalu na terenie wielu nadleśnictw w tym i w nadleśnictwie Oborniki. W leśnictwach Daniele i Żurawiniec każdy może powłóczyć się po dziczy i sprawdzić własne możliwości.

Każdy może spróbować takiej formy spędzania wolnego czasu, może i dla Was stanie się to odskocznią od codziennego życia. W ramach przygotowań pamiętajcie o odpowiednim wyposażeniu, zwłaszcza, gdy planujecie wyprawę w niskich temperaturach. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo, przestrzegajcie regulaminu – ma on zapewnić czerpanie korzyści z współpracy obu stroną. Przestrzegajcie zasady leave no trace (z ang. nie zostawiaj po sobie śladów), przywracając miejsce swojego biwaku do stanu w jakim go zastaliście. Na stronie Nadleśnictwa znajdziecie odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Kontakt z naturą, który w epoce cyfryzacji został mocno zaburzony, zapewnia odpowiedni rozwój człowieka w każdym wieku. Przebywanie w lesie zwiększa ludzką empatię – niezwykle ważna cechę w dzisiejszych czasach pośpiechu i zobojętnienia. Leśny mikroklimat zapewnia poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, a olejki eteryczne w połączeniu z śpiewem ptaków ukoją najbardziej skołatane nerwy. Spotkajmy się w obornickim lesie – macie do nas tylko 5 minut drogi!

 

EFRR Samorzad kolor PL

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież