Nie możesz się zdecydować między okularami a soczewkami? Postaw na szkła kontaktowe!

 

Wyróżnić można wiele różnych przyczyn powstawania wad wzroku – genetyczne, etiologiczne, środowiskowe. W dzisiejszych czasach większa część społeczeństwa ma problemy z widzeniem.

Niektóre pojawiają się z wiekiem – najczęściej około 40 roku życia. Jeszcze do niedawna niewiele osób stosowało soczewki kontaktowe. W zasadzie jednym rozwiązaniem było noszenie niemodnych okularów. Obecnie bardzo wiele się zmieniło. Przede wszystkim szkła kontaktowe zyskały na popularności, a niektórzy nie wyobrażają sobie sytuacji, w której nie mieliby możliwości ich zakupu. Taki stan rzeczy ma swe podstawy w specyficznych cechach soczewek, które w odróżnieniu od okularów, są niewidoczne i nie przeszkadzają w uprawianiu ulubionego sportu.

 

Strach przed zakładaniem i ściąganiem soczewek jest nieuzasadniony!

Szkła kontaktowe  to prawdziwe wybawienie dla osób, które mają wady wzroku. Obecnie na rynku znaleźć można różnorodne soczewki – korekcyjne, kosmetyczne, ortosoczewki – poszczególne rodzaje dostępne są w sklepach internetowych, np. WZROK 24. Zasady zakładania szkieł różnego typu, w każdym przypadku są takie same. Na początku należy dokładnie umyć ręce. Ważne jest, aby wysuszyć je ręcznikiem, który nie pozostawia pyłków, nitek ani fragmentów tkanin. Dłonie muszą być czyste, ponieważ wszelkie osady oraz drobinki mogą osadzić się na soczewce. Drugim krokiem jest włożenie soczewki do oka. Zawsze należy rozpoczynać od prawego oka, taka sama reguła obowiązuje przy zdejmowaniu. W sieci można znaleźć wiele filmików, ilustrujących krok po kroku, jak prawidłowo założyć szkła kontaktowe. To naprawdę nic trudnego, wystarczy chwila skupienia i pozytywne nastawienie!

Ściąganie soczewek. W przypadku szkieł jednodniowych, po użyciu należy je wyrzucić do kosza. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli nosimy soczewki miesięczne czy dwutygodniowe. Tutaj procedura jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba zadbać o odpowiednie ich przechowywanie. Po wyjęciu z oka należy położyć soczewkę na dłoni, skropić ją specjalistycznym płynem oraz potrzeć palcami, w celu oczyszczenia. Następnie trzeba schować soczewkę do wcześniej przygotowanego pudełeczka, wypełnionego specjalnym preparatem. Oczywiście wszystkie wskazane czynności należy wykonywać czystymi rękoma. Zdejmowanie jest jeszcze prostsze, niż zakładanie. Nie ma się czego obawiać!

Szkła kontaktowe są bezpieczne, jeśli używasz ich zgodnie z zaleceniami

Soczewki mają z góry określony termin przydatności. Po jego upływie nie należy ich używać – nawet w sytuacji, gdy opakowanie nie zostało nawet otwarte. Taka sama zasada dotyczy specjalnych płynów. Jeśli szkło wypadnie z oka, należy dokładnie przemyć je profesjonalnym preparatem, sama woda nie wystarczy. Należy pamiętać o tym, że oko to bardzo wrażliwy narząd. O ile noszenie soczewek zgodnie z zaleceniami lekarza oraz informacjami znajdującymi się na opakowaniu produktu jest bezpieczne, tak niezastosowanie się do tych wskazań może prowadzić do powstania problemów. Modele jednodniowe mogą być zakładane tylko na jeden dzień. Natomiast w przypadku szkieł przedłużonego używania należy pamiętać o tym, aby zawsze wkładać tę samą soczewkę do tego samego oka. Bardzo istotne jest, aby stosować się do wskazanych powyżej reguł. Pozwoli to uniknąć różnych negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Szkła kontaktowe są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu, niż niewygodne okulary. Warto chociaż spróbować, jak sprawdzą się na naszych oczach. Inaczej będziemy zmuszeni nosić zsuwające się okulary i nigdy nie dowiemy się, jak wiele tracimy, unikając soczewek.

 

Komentarze  

#1 potapovyigorOl 2019-01-16 01:13
Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Jak skutecznie się odchudzać?

02-12-2019 | Wyświetleń:50

Jednym z częstszych pytań, jakie krążą po głowie wielu osób, to właśnie to, co na odchudzanie faktycznie ...

Wybieraj produkty najlepsze dla Twojego organizmu…

02-11-2019 | Wyświetleń:187

Świadomość zdrowotna Polaków z roku na rok wzrasta. Konsumenci w naszym kraju uważniej czytają etykiety prod...

Czym różnią się szczoteczki soniczne od elektr…

21-10-2019 | Wyświetleń:159

Nie ulega wątpliwości, że szczoteczki elektryczne gwarantują znacznie bardziej efektywną pielęgnację jamy ustnej ...

Mikrodermabrazja – doskonały zabieg upiększaj…

15-10-2019 | Wyświetleń:213

Mikrodermabrazja to zabieg oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Popularność zawdzięcza m.in. nieinwa...

Biocenoza pochwy - jak przebiega badanie i co poma…

14-10-2019 | Wyświetleń:215

Biocenoza pochwy, inaczej nazywana badaniem czystości pochwy, jest metodą diagnostyczną, która w bezbolesny i ...

Weronika Stachowiak - historia dawcy komórek maci…

11-10-2019 | Wyświetleń:1152

Mieszkanka gminy Oborniki Weronika Stachowiak została dawcą komórek macierzystych.

Pozostałe - zdrowie ...