Jak działa depilacja laserowa?

Marzą ci się gładkie nogi bez zbędnych włosków? A może masz dość depilowania pach lub wąsika? Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia, pomyśl o skorzystaniu z depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg i do kogo jest on skierowany?

 

Depilacja laserowa nie jest nowością i w zasadzie możemy korzystać z niej już od kilkudziesięciu lat. Oczywiście, nowoczesne urządzenia stosowane podczas zabiegów są w stanie zapewnić znacznie lepsze efekty niż te przed laty. Jeśli również masz dosyć maszynki do golenia, wosku czy domowego depilatora, depilacja laserowa może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej polegają na wykorzystaniu specjalnych urządzeń emitujących wiązkę laserową, która jest w stanie zniszczyć cebulki włosowe. Działanie depilacji tego rodzaju bazuje na zjawisku fototermolizy.

Laser powoduje wytworzenie skupionej wiązki światła, która dostaje się do skóry. Następnie wiązka ta jest pochłaniana przez barwnik w mieszkach włosowych, czyli melatoninę. Duża ilość ciepła lasera niszczy wtedy cebulkę włosową, a tym samym uniemożliwia odrastanie włosków.

Zabiegi tego rodzaju są wobec tego bardzo skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Energia wytwarzana przez urządzenie nie powoduje oparzeń oraz uszkodzeń głębszych warstw skóry, ponieważ działa powierzchniowo. To powoduje, że zabiegi laserowe są obecnie tak popularne i często realizowane w różnych gabinetach medycyny estetycznej.

Możemy usunąć laserowo włosy z całego ciała – nie tylko z nóg, ale również z rąk, spod pach, ze strefy bikini, z brzucha, pośladków, klatki piersiowej, twarzy. To doskonały wybór zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dokładne informacje o obszarach i cenach depilacji możemy znaleźć w gabinecie Derma Clinica z Krakowa: http://www.derma-clinica.pl/depliacja-laserowa.html.

Czy depilacja laserowa zawsze działa?

Ze względu na działanie lasera, który oddziałuje na barwnik włosa, pojawia się pytanie – czy depilacja laserowa jest zawsze skuteczna? W końcu każdy z nas ma nieco inaczej wyglądające włoski, które mogą być jaśniejsze albo ciemniejsze.

Idealnym kandydatem do depilacji laserowej jest osoba, która ma jasną skórę oraz ciemne, grube włoski. Wtedy laser ciemne włoski są wyraźnie zaznaczone, więc są skuteczniej usuwane przez wiązkę laserową. Dobre efekty możemy uzyskać też w przypadku osób o nieco ciemniejszej karnacji, niemniej nie może być ona zbyt ciemna. Wobec tego, im włoski są jaśniejsze i im skóra jest ciemniejsza, tym zabieg będzie mniej efektywny.

Czy jeden zabieg jest wystarczający?

Depilacja laserowa jest dość droga i wiele osób uważa, że jeden zabieg jest wtedy wystarczający do tego, aby uzyskać idealnie gładką skórę na zawsze. Niestety, konieczne jest powtarzanie zabiegów w odstępach od około 6 do 10 tygodni, ponieważ to właśnie w takim czasie dochodzi do zmiany cyklu wzrostu włosa. Najczęściej wystarcza od 2 do 4 zabiegów w zależności od włosków. Czasami konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego po kilku latach.

Warto również zaznaczyć, że depilacja laserowa nie zawsze pozwala nam na usunięcie 100% wszystkich włosków. Szacuje się, że w przypadku 3 zabiegów można usunąć 90% wszystkich włosków.

Podsumowując, depilacja laserowa to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby pozbyć się większości niechcianych włosków. Warto jednak udać się do gabinetu medycyny estetycznej oferującego takie usługi, aby dowiedzieć się więcej na temat jej skuteczności w danym przypadku. Pamiętajmy również o tym, że jeden zabieg nie będzie wystarczający – konieczna będzie seria zalecona przez specjalistę, aby osiągnąć oczekiwany rezultat.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież