fbpx

Prolaktyna - wszystko na temat hormonu

glowa

Prolaktyna jest hormonem wydzielanym przez przysadkę mózgową. Odpowiada za szereg bardzo ważnych funkcji w organizmie. Dlatego jej niedobory mogą być bardzo groźne. Poziom prolaktyny nie jest jednolity w ciągu całego życia. Na przykład w czasie ciąży w kobiet znacznie się podnosi, to właśnie ten hormon odpowiada za zmiany w ciele przyszłej matki.

Jakie znaczenie dla naszego organizmu prolaktyna?

W okresie dojrzewania prolaktyna odpowiada za wzrost piersi u młodych dziewcząt. Natomiast podczas ciąży to właśnie to właśnie ten hormon odpowiada za prawidłowe działanie ciałka żółtego, a tym samym za nieustanne wydzielanie innego bardzo potrzebnego hormonu - progesteronu. Prolaktyna jest bardzo potrzebna czasie karmienia. Dzięki niej gruczoły mleczne są stale pobudzane do produkcji pokarmu dla dziecka. Długie karmienie piersią, a tym samym działanie prolaktyny, hamuje dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych. Karmienie piersią może utrudniać zajście w ciążę. Oczywiście karmienia piersią nie można traktować, jako skutecznej metody antykoncepcyjnej.

Czym może skutkować nadmiar prolaktyny w organizmie?

Zbyt wysokie stężenie tego hormonu powoduje przede wszystkim dużą piersi, szczególnie w okresie karmienia. Objawem nadmiaru prolaktyny jest także zaburzony cykl miesięczny. Zanim zaczniemy leczenie musimy wykonać komplet wszystkich niezbędnych badań. Przyczyną w skrajnych wypadkach za nadmiar prolaktyny w organizmie może odpowiadać gruczolak przysadki mózgowej.

Prolaktyna a męski popęd seksualny…

Co robić, jeśli naszemu mężczyźnie niespodziewanie obniży się popęd seksualny? Przyczyna tkwi najczęściej w zaburzeniach równowagi hormonalnej. W takim przypadku powinno się wykonać badania określające poziom hormonów: testosteronu oraz prolaktyny.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być niedoczynność jąder, które produkują za mało testosteronu. Tą przypadłość, którą leczy się farmakologicznie.
Ale oczywiście nie jest to jedyna przyczyna obniżenia libido u mężczyzny. Na obniżenie pociągu seksualnego może także cierpieć mężczyzna żyjący w stresie, w takiej sytuacji wydziela się u niego dużo prolaktyny. Ten hormon blokuje wydzielanie testosteronu. Mężczyźni, którzy mają problemy z nadmiarem prolaktyny w organizmie mogą cierpieć na zaburzenia erekcji. Na szczęście kilkanaście lat temu na naszym rynku pojawiły się skuteczne leki na poprawę potencji. Mamy szeroki wybór preparatów. Jednym ze skuteczniejszych jest wszystkim dobrze znany Cialis.

Oczywiście pojawia się szereg głosów, że leki na poprawę potencji nie są bezpieczne dla zdrowia. Nie jest to do końca prawda. Przed zażyciem jakiegokolwiek specyfiku powinniśmy dokładnie przebadać swój organizm, aby sprawdzić czy nie mamy żadnych przeciwwskazań medycznych do zażywania konkretnego preparatu. Po drugie nigdy nie powinniśmy przekraczać zalecanej przez lekarza dawki. Skutki przedawkowania mogą być naprawdę opłakane, a wręcz śmiertelne.

Jak leczyć nadmiar prolaktyny u mężczyzn?

Leczenie nadprodukcji prolaktyny u panów w niczym nie różni się niczym od działań podejmowanych w przypadku kobiet. W przypadku panów metoda leczenia jest dopasowywana jest za każdym razem do indywidualnych cech pacjenta. Wpływ na poziom prolaktyny w organizmie ma ogólny stan zdrowia, wiek mężczyzny, a także wiek. Sposób leczenia dostosowuje się także do skala zagrożenia, jakie może nieść za sobą hiperprolaktynemia. Zazwyczaj lekarze decydują się leczenie farmakologiczne, jednakże, gdy w grę wchodzi konieczność likwidacji mikrogruczolaków specjalista może zdecydować się na zabieg chirurgiczny, który jest o wiele bardziej inwazyjny.

Jeżeli jednak wyniki badań hormonalnych są prawidłowe, a mężczyzna nadal nie wykazuje zainteresowania seksem przyczyn należy szukać gdzie indziej. Może przyczyny impotencji mają podłoże psychiczne, innym powodem może być znudzenie partnerką lub romans. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do postępowania partnera powinniśmy szczerze z nim porozmawiać i wyjaśnić wszelkie niedomówienia.

Artykuł napisał pracownik serwisu http://www.aptekakamagra.pl, który oferuje środki na niemoc płciową typu Levitra.

{jcomments lock}

 

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.09.20…

19-09-2021 | Wyświetleń:654

W minionym tygodniu (13-19.2021) w powiecie obornickim stwierdzono jedno zakażenie na COVID-19 i dalszy spadek liczby o...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (12.09.20…

12-09-2021 | Wyświetleń:504

Czy jesteśmy już w tzw. czwartej fali pandemii, czy może ona dopiero nadejdzie? Prezentujemy kolejny raport covidowy ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (05.09.20…

05-09-2021 | Wyświetleń:772

W pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkół w trybie stacjonarnym nie stwierdzono zakażenia na COVID-1...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (29.08.20…

29-08-2021 | Wyświetleń:542

Miniony tydzień (23-29.08.2021) to kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem w powiecie obornickim. To razem pięć za...

foto: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/721

Pomóżmy spełniać marzenia!

29-08-2021 | Wyświetleń:108

Fundacja Dziecięca Fantazja prosi o wsparcie zbiórki pieniężnej na rzecz 6-letniego Stefana z Rogoźna. ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (22.08.20…

22-08-2021 | Wyświetleń:484

Tydzień między 16 a 22.08 przyniósł nam informację o kolejnej osobie z stwierdzonym zakażeniem COVID-19 w po...

Pozostałe - zdrowie ...