Piękne dłonie i stopy latem

Piękne dłonie i stopy latem

Letnia pogoda sprawia, że coraz chętniej pokazujemy coraz więcej ciała. Swetry zamieniamy na letnie sukienki, a zimowe buty na lekkie sandałki czy klapki. Jednak po zimie możemy czuć się zniechęcone do pokazywania odrobiny ciała. Wynika to z przesuszenia skóry spowodowanego mroźnym powietrzem, ostrym słońcem i różnicami temperatur.

Grube skarpetki i buty są prawdziwym problemem dla naszych pięt. Przez to skóra na nich staje się popękana i szorstka, a co za tym idzie, nie prezentuje się najlepiej. Zaś skóra dłoni, jeżeli nie nosimy rękawiczek, jest przemarznięta i przesuszona. Jeżeli i ty podczas pobytu na plaży chowasz stopy w piasek, a dłonie pod ręcznik plażowy, sprawdź, jak powinnaś zadbać o stopy i dłonie latem.

Kuracja po zimie

Zimą staramy się chronić przed mroźnym powietrzem nakładając na siebie jak największą ilość ciuchów. O ile my czujemy się komfortowo i jest nam ciepło, nasza skóra męczy się pod licznymi warstwami materiału, gdyż nie ma czym oddychać. W przypadku stóp powoduje to powstanie brzydkich zrogowaceń, przez co mamy wrażenie, że nasze pięty pokrywa twarda skorupa. Po zimie zauważamy, że przychodzi do nas coraz więcej pacjentów skarżących się na słabą kondycję skóry po zimie. Najczęściej zaniedbanymi obszarami są właśnie dłonie i stopy - mówią specjaliści z kliniki Esteticmed w Bydgoszczy. Zalecamy wtedy przeprowadzenie odpowiedniej kuracji z wykorzystaniem kosmetyków przeznaczonych specjalnie do tych obszarów ciała.

Piaskowy peeling

Podczas pobytu na plaży, bez względu czy to nad morzem czy jeziorem, możesz wykonać darmową kurację pielęgnacyjną. Wszędobylski piasek idealnie sprawdza się jako peeling. Drobinki piasku mają właściwości ścierające i działają jak pumeks usuwając zrogowaciały naskórek. Oprócz tego spacer brzegiem morza jest bardzo dobrym początkiem kuracji dla osób, które zmagają się z problemem nadpotliwości stóp i walczących z nieprzyjemnym zapachem. Oczywiście jeden spacer nie zastąpi całej kuracji, ale będzie przyjemnym i mało wymagającym zabiegiem. Okres przedwakacyjny to czas, w którym nasi pacjenci chcą w bardzo krótkim czasie naprawić błędy pielęgnacyjne jakie popełniali, lub dopiero, czując presję w pokazywaniu ciała, decydują się na wyleczenie dotychczasowych problemów jak np. nagniotki czy wrastające paznokcie - dodają lekarze z częstochowskiego oddziału http://www.esteticmed.pl/

Letnia pielęgnacja

Nadejście lata nie oznacza wakacyjnej przerwy w codziennej pielęgnacji. Nawet podczas odpoczynku musimy pamiętać o kremach z filtrem przeciwsłonecznym, aby uniknąć przyspieszenia procesu starzenia się skóry spowodowanego nadmiernym eksponowaniem ciała na promienie ultrafioletowe, a także o odpowiednim nawilżaniu. Po słonecznej kąpieli warto zastosować krem nawilżający i łagodzący po opalaniu. Dzięki temu unikniemy suchości skóry i złagodzimy skutki ewentualnych poparzeń. Szczególnie zalecane są kosmetyki zawierające aloes i mentol, gdyż nie tylko łagodzą, lecz także dają uczucie przyjemnego chłodu. I nie omijajmy przy tym ani dłoni, ani stóp. One także były eksponowane i zasługują na taką samą troskę jak reszta ciała. Dodatkowo do pięt warto używać kremu zmiękczającego, dzięki któremu unikniemy zrogowaciałej skóry. I na czas wakacji zapomnijmy o ciężkich butach. Pozwólmy stopom oddychać, a dzięki temu unikniemy odparzeń wynikających z nadmiernej potliwości.

Nieustanna troska

Do pielęgnacji skóry stóp i dłoni powinniśmy przykuwać jak największą uwagę przez cały rok. Jako, że są to obszary najczęściej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, starajmy się, aby dochodziło do nich jak najrzadziej. Zamiast długich gorących kąpieli wybierzmy letni prysznic, który pozwoli naszej skórze utrzymać jędrność i elastyczność. Używajmy kremów nawilżających, unikajmy całodziennego chodzenia w ciężkich butach. Pozwólmy skórze oddychać. Dzięki temu, w kolejne wakacje, nie będziemy się zastanawiać czy musimy się wstydzić swoich stóp lub dłoni, za to dumnie będziemy prezentować gładką skórę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą http://www.esteticmed.pl/oferta/zabiegi

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież