Skip to main content


Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

| nadesłane do eobornik (MJ) | Zdrowie

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

Każda kropla krwi może stanowić nadzieję dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Oddawanie krwi nie wiąże się z dużymi kosztami, może zmienić czyjeś życie, a Państwo możecie być tymi, którzy staną się bohaterami dla innych. Dlatego już teraz zachęcamy Państwa do podjęcia niezwykle ważnej decyzji - oddania krwi.

Nie zapomnijcie, że akcja odbędzie się 28 marca br., w godzinach od 9:00 do 14:00, przy Szkole Podstawowej w Parkowie. To nie tylko szansa na oddanie czegoś wyjątkowego, ale także okazja do odpoczynku i regeneracji. Każdemu krwiodawcy, jako przywilej, przysługują dwa dni wolnego (w dniu donacji i dzień później). Krwiodawca, który odda krew w Wielki Czwartek, może rozpocząć okres świąteczny o dwa dni wcześniej.

Oddajcie krew - ratujcie życie!

Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...
Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.
Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...