Skip to main content


Pomoc medyczna w weekendy i święta

| MP | Zdrowie

Jak i gdzie szukać pomocy medycznej w weekendy i święta?

Pogotowie i numer alarmowy 

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, bo zagrożone jest Twoje lub czyjeś życie, możesz zadzwonić na jeden z dwóch numerów ratunkowych: 999 lub 112.

  • 999 – to numer alarmowy pogotowia ratunkowego. Połączenie odbiera bezpośrednio dyspozytor medyczny.
  • 112 – to jednolity numer alarmowy, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej.
    Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ale także mienia. Operator numeru 112 po rozmowie z Tobą powiadomi odpowiednie służby: pogotowie, straż pożarną, policję, służby ratownictwa wodnego itp. Może także połączyć Cię bezpośrednio z właściwą służbą.

Pogotowie ratunkowe wzywaj wyłącznie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia oraz sytuacji nagłej, której skutkiem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała lub utrata życia.

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR

Szpital w Obornikach realizuje podstawową pomoc medyczną między godzinami 18.00 a 8.00 rano od poniedziałku do piątku, między oraz w weekendy i święta całą dobę. W nagłych wypadkach można zgłosić się na Izbę przyjęć.

Teleplatforma pierwszego kontaktu 

Pomoc medyczną w weekendy i święta można uzyskać dodatkowo poprzez bezpłatny numer 800 137 200 lub poprzez wypełnienie formularza online.

W świadczeniu pomocy medycznej bardzo ważnym sa apteki, aktualny wykaz dyżurów publikowany jest przez Starostwo Powiatowe. Aktualny wykaz wg. Stanu na dzień 25.03.2023 znajduje się pod linkiem: https://bip.powiatobornicki.pl/artykul/dyzury-aptek-na-terenie-obornik-w-2023-roku

Wykaz dyżurów aptek (stanu na dzień 25.03.2023)

{aridoc width="800" height="800"}images/stories/2023/zycie/2023-03/24/dyzury-aptek-2023-r.pdf{/aridoc}

 

Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...
Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.
Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...