fbpx

Pomoc medyczna w weekendy i święta

Jak i gdzie szukać pomocy medycznej w weekendy i święta?

Pogotowie i numer alarmowy 

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, bo zagrożone jest Twoje lub czyjeś życie, możesz zadzwonić na jeden z dwóch numerów ratunkowych: 999 lub 112.

  • 999 – to numer alarmowy pogotowia ratunkowego. Połączenie odbiera bezpośrednio dyspozytor medyczny.
  • 112 – to jednolity numer alarmowy, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej.
    Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ale także mienia. Operator numeru 112 po rozmowie z Tobą powiadomi odpowiednie służby: pogotowie, straż pożarną, policję, służby ratownictwa wodnego itp. Może także połączyć Cię bezpośrednio z właściwą służbą.

Pogotowie ratunkowe wzywaj wyłącznie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia oraz sytuacji nagłej, której skutkiem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała lub utrata życia.

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR

Szpital w Obornikach realizuje podstawową pomoc medyczną między godzinami 18.00 a 8.00 rano od poniedziałku do piątku, między oraz w weekendy i święta całą dobę. W nagłych wypadkach można zgłosić się na Izbę przyjęć.

Teleplatforma pierwszego kontaktu 

Pomoc medyczną w weekendy i święta można uzyskać dodatkowo poprzez bezpłatny numer 800 137 200 lub poprzez wypełnienie formularza online.

W świadczeniu pomocy medycznej bardzo ważnym sa apteki, aktualny wykaz dyżurów publikowany jest przez Starostwo Powiatowe. Aktualny wykaz wg. Stanu na dzień 25.03.2023 znajduje się pod linkiem: https://bip.powiatobornicki.pl/artykul/dyzury-aptek-na-terenie-obornik-w-2023-roku

Wykaz dyżurów aptek (stanu na dzień 25.03.2023)

Loading...