fbpx

Jak wzmocnić kości?

Trzon naszego organizmu stanowią kości oraz stawy. Ze względu na fakt, jak ciężką pracę wykonują każdego dnia i jak bardzo są przeciążane, warto o nie zadbać w odpowiedni sposób. Na ich kondycję wpływ mają różne czynniki. Jest to między innymi zła dieta, nadwaga, brak aktywności fizycznej lub niewłaściwie dobrane ćwiczenia. Zatem, jak wzmocnić kości? Odpowiadamy w tym artykule.

Dieta na mocne kości – zadbaj o swój jadłospis

Dieta ma kluczowy wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm. Im bogatsza w niezbędne dla niego składniki odżywcze, tym lepsza. Warto pamiętać o tym, że to, co na co dzień jemy, ma ogromny wpływ na stan naszych kości i stawów. Aby móc cieszyć się ich dobrym zdrowiem, warto zadbać o to, aby w naszej codziennej diecie znajdował się m.in. nabiał. Stanowi on doskonałe źródło wapnia i białka, które są niezwykle istotne w procesie mineralizacji kości, a także budowy tkanki chrzęstnej stawów. W celu wzmocnienia kości i stawów, dobrze jest włączyć do swojego menu tłuste ryby morskie. Znajduje się w nich ważna witamina na kości. Mowa tu o witaminie D. Produkty spożywcze istotne dla mocnych kości i stawów, ale i całego organizmu, to również warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Warto pamiętać jeszcze, o stosowaniu tłoczonych na zimno olejów roślinnych. Stanowią one bowiem doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jak wzmocnić kości? Postaw na suplementację

W sytuacji, gdy nie mamy możliwość dostarczenia naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, wraz ze spożywanymi przez nas posiłkami, warto w tym wypadku postawić na witaminy na kości, w postaci suplementów diety lub leków. Na rynku znajduje się ich duży wybór, więc może pojawić się dylemat, po który produkt sięgnąć. Otóż przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na produkty, w składzie których znajduje się witamina D. Na niedobory wyżej wspomnianej cierpi aż około 90% naszego społeczeństwa, co niestety może przyczynić się do występowania wielu chorób, w tym również osteoporozy. Witamina D powinna być przyjmowana w odpowiednich dawkach, uzależnionych od wieku i masy ciała pacjenta, a także stanu jego zdrowia. Na przykład osoby z otyłością, powinny suplementować witaminę D w dawce nawet 4000 IU na dobę. W ich przypadku niewątpliwie sprawdzi się lek https://www.vigalex.pl/leki/vigalex-max/, który odpowiada temu zapotrzebowaniu.

Gdzie kupić leki lub suplementy diety na mocne kości?

Preparaty na mocne kości można kupić w aptekach, a nawet w drogeriach. Ostatnimi czasy są to na tyle popularne produkty, że nie powinniśmy mieć problemu z ich zakupem. Warto pamiętać jednak o tym, aby zwracać szczególną uwagę, czy wybierane produkty, zawierają odpowiednie dla nas dawki witamin. Miejsce, w którym dostępny jest duży wybór leków oraz suplementów diety, to https://www.vigalex.pl/. Znajdziemy tam produkty o zróżnicowanym składzie, dla osób z każdej grupy wiekowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biofarm.