fbpx

Dlaczego woda to życie?

Nie bez powodu mówi się, że woda to życie. Ciało ludzkie składa się w 60 proc. z wody. Jest ona podstawowym i niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania każdej żywej istoty. Jeśli chcesz zachować zdrowie i równowagę swoich komórek w organizmie, pij wodę!

Skąd wzięła się woda?

,,Skąd się wzięła woda?” to zdanie znają na pewno wszyscy rodzice, którzy przechodzili przez etap niekończących się pytań swoich pociech. Pytanie z pozoru wydaje się proste, ale czy na pewno wiesz skąd wzięła się woda? Są trzy teorie, które naukowcy opracowali na ten temat. Jedna z nich mówi, że tzw. wiatr słoneczny wchodzi z reakcję z tlenem i w ten sposób powstają cząsteczki wody. Druga teoria wskazuje na to, że woda wyparowała ze skał magmowych. Ostatnia i najbardziej prawdopodobna jest taka, że H2O dotarło na Ziemię dzięki kometom.

Wody słodkiej jest coraz mniej

Woda stanowi 70 proc. powierzchni naszej planety z czego 97 proc. to wody słone, pozostałe 3 proc. To wody słodkie. Patrząc na te liczby mogłoby się wydawać, że woda jest surowcem, który jest nieograniczony, a jej niedobór nam nie grozi. Realia jednak pokazują nam, że aż 30 krajów jest obecnie zagrożone utratą tego życiodajnego płynu. Dlaczego wody jest coraz mniej? Wody nie używamy tylko do picia, podlewamy nią swoje rośliny, myjemy się nią, a także dzięki niej gotujemy. Głównym czynnikiem wpływającym na niski wskaźnik wody słodkiej na Ziemi jest rolnictwo oraz przemysł.

Sposoby zwiększania zasobu wody

Problem braku wody nie towarzyszy nam od dzisiejszych czasów. Przez wieki ludzie opracowywali różne metody, aby zwiększyć ilość wody zdatnej do spożywania. Jednym ze sposobów jest uzdatnianie jej poprzez destylację wody słonej. Z takich praktyk korzystają między innymi kraje Zatoki Arabskiej. Innym sposobem pozyskiwania wody jest korzystanie z wód głębinowych. Ta metoda znana jest od wieków i przyczyniła się do znacznego powiększenia zasobów wodnych na świecie. Miała także wpływ na odkrycia wód leczniczych.

Gruzińska woda lecznicza

Przed zakupem wody warto dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z wodą jadalną czy leczniczą, by nie wyrządzić sobie krzywdy. O niesamowitych właściwościach gruzińskiej wody Borjomi, opisanej tu: https://best-market.pl/blog/woda-mineralna-borjomi-zdrowie-zaklete-w-kropli/ wiedzą już od 1500 lat lekarze na całym świecie i zalecają jej picie również dziś. Skąd jej sława? Dzięki dużej zawartości jodu, magnezu, fluoru i wapnia, woda ta pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy, moczowy, a także doskonale nawilża naszą skórę. Spożywanie jej nie jest odpowiednie dla wszystkich. Przeciwwskazaniem są wrzody żołądka.

Gruzińska woda na kaszel

Wody zdrowotne używane są często do leczenia różnych schorzeń w tym przeziębienia. Woda Borjomi dobrze nawilża i łagodzi śluzówkę krtani, a także usuwa podrażnienia. Aby przystąpić do kuracji przeciwkaszlowej zaopatrz się w wodę Borjomi (którą możesz zakupić odwiedzając sklep best-market.pl) oraz w mleko, masło i miód. Podziel napój na trzy części i pij trzy razy dziennie przed posiłkiem. Jak zapewniają pulmonolodzy, ta mikstura pomoże ci w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny, a kaszel minie w ciągu 3 dni. Pamiętaj jednak jeśli kaszel utrzymuje się zbyt długo, a wodna kuracja nie pomaga, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (17.10.20…

17-10-2021 | Wyświetleń:502

Coraz więcej zakażeń i coraz mniej osób szczepiących się. Miniony tydzień to drastyczny spadek liczby os&oa...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (10.10.20…

10-10-2021 | Wyświetleń:599

W tygodniu między 4 a 10 października 2021 roku,  w powiecie obornickim stwierdzono kolejne zakażenia.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (03.10.20…

03-10-2021 | Wyświetleń:814

 Miniony tydzień (27.09 - 3.10.2021)  przyniósł w naszym powiecie kolejne zakażenia i spadek liczby ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (26.09.20…

26-09-2021 | Wyświetleń:875

Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby zakażeń COVID-19, w powiecie obornickim w minionym tygodniu stwie...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.09.20…

19-09-2021 | Wyświetleń:753

W minionym tygodniu (13-19.2021) w powiecie obornickim stwierdzono jedno zakażenie na COVID-19 i dalszy spadek liczby o...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (12.09.20…

12-09-2021 | Wyświetleń:566

Czy jesteśmy już w tzw. czwartej fali pandemii, czy może ona dopiero nadejdzie? Prezentujemy kolejny raport covidowy ...

Pozostałe - zdrowie ...