fbpx

Dieta i odchudzanie - jak nie zwariować?

Walka z dodatkowymi kilogramami nigdy nie należy do łatwych zadań. Z każdej strony da się zauważyć reklamy promujące zdrowy tryb życia i prezentujące osoby o nienagannej sylwetce, otoczone masą zdrowych posiłków. Na początku odchudzania każdy ma mnóstwo zapału i samozaparcia, który z biegiem czasu słabnie.

Zazwyczaj na porażkę składają się powoli spadające kilogramy, obniżenie odporności, pogorszenie samopoczucia i brak odpowiedniej motywacji. W takiej sytuacji pozostają dwa wyjścia. Zawsze się można poddać i przyznać do porażki lub po stokroć bardziej zmotywować i walczyć dalej o upragnioną wagę. Aby odchudzanie było skuteczne należy pamiętać o kilku rzeczach. 

Nastawienie kluczem do sukcesu 

Któż z nas choć raz nie powiedział sobie "chcę schudnąć!"? W tym przypadku wypowiedzenie tego zdanie nie sprawi magiczne, że waga przestanie nas prześladować, a ciało zyska wymarzone kształty. Aby utrata kilogramów była skuteczna należy przejść osobistą zmianę w głowie. Odpowiedni punkt widzenia pozwoli na realizację wszystkich, wymarzonych celów. Dodatkowa motywacja, w postaci nagród czy obserwacji postępów będzie bardzo pomocna. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się dieta "selfie" polegająca na fotografowaniu całej sylwetki w określonych odstępach czasu trwania diety. Dzięki niej każdy może z łatwością monitorować swoje postępy i poprawiać samoocenę. 

Sport nieodłącznym elementem 

Oczywistym zdaje się być fakt, że uprawianie sportu sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Często jednak zdarza się taka sytuacja, gdzie osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z odchudzaniem, rzucają się na głęboką wodę i zaczynają trenować zbyt intensywnie. To bardzo duży błąd. Narzucenie zbyt intensywnego tempa, często przerastającego możliwości osoby będącej na diecie prowadzi do kontuzji i szybkiej utraty wiary w skuteczność diety. W przypadku uzależnienia od cukrów osoby o większej masie ciała po skończonym treningu zgubnie sięgają po tabliczkę czekolady, czy paczkę chipsów. Dużo lepsze efekty dają stopniowo wdrażane ćwiczenia o dopasowanej intensywności. Treningi wcale nie muszą być wyczerpujące do cna, wystarczy, aby jakikolwiek ruch zagościł w dobrze zbilansowanej diecie. 

Dieta najważniejszym składnikiem 

Dobrze zbilansowane posiłki pomagają w uzyskaniu upragnionej masy ciała. Dostarczanie do organizmu odpowiedniej porcji witamin, tłuszczów prostych, a także minerałów sprzyja gubieniu kilogramów i poprawia samopoczucie. Często już w początkowej fazie diety okazuje się, że przyrządzanie posiłków w domu wcale nie jest takie proste. Do przygotowania zdrowych potraw konieczne są różnorodne składniki, trzymanie się odpowiedniej wagi potraw, a także umiejętność gotowania. To wszystko sprawia, że brakuje czasu i pieniędzy na zdrowe odżywianie. Samodzielne gotowanie zniechęca wiele osób. Trudno się dziwić, w końcu w natłoku spraw i ogromie obowiązków bardzo trudno wygospodarować czas na pięć odpowiednio dobranych posiłków, odpowiadających potrzebom organizmu. 

Jeśli szukasz sprawdzonej diety pudełkowej, koniecznie zapoznaj się z ofertą cateringu dietetycznego Body Chief w Obornikach. 

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (17.10.20…

17-10-2021 | Wyświetleń:324

Coraz więcej zakażeń i coraz mniej osób szczepiących się. Miniony tydzień to drastyczny spadek liczby os&oa...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (10.10.20…

10-10-2021 | Wyświetleń:587

W tygodniu między 4 a 10 października 2021 roku,  w powiecie obornickim stwierdzono kolejne zakażenia.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (03.10.20…

03-10-2021 | Wyświetleń:807

 Miniony tydzień (27.09 - 3.10.2021)  przyniósł w naszym powiecie kolejne zakażenia i spadek liczby ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (26.09.20…

26-09-2021 | Wyświetleń:864

Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby zakażeń COVID-19, w powiecie obornickim w minionym tygodniu stwie...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.09.20…

19-09-2021 | Wyświetleń:743

W minionym tygodniu (13-19.2021) w powiecie obornickim stwierdzono jedno zakażenie na COVID-19 i dalszy spadek liczby o...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (12.09.20…

12-09-2021 | Wyświetleń:557

Czy jesteśmy już w tzw. czwartej fali pandemii, czy może ona dopiero nadejdzie? Prezentujemy kolejny raport covidowy ...

Pozostałe - zdrowie ...