Przejdź do głównej treści

900 nowych zakażeń Covid-19 w Polsce

| eoborniki.pl, Ministerstwo Zdrowia | Zdrowie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 900 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.

W ostatnią dobę odnotowano aż 900 nowych przypadków zakażeń Covid-19. W sobotnim komunikacie resortu zdrowia czytamy, że najwięcej zakażonych osób zarejestrowano w województwie małopolskim. W Wielkopolsce jest ich 81. Nie ma żadnego nowego przypadku w powiecie obornickim.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia:

Mamy 900 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:
małopolskiego (193),
śląskiego (153),
mazowieckiego (150),
wielkopolskiego (81),
łódzkiego (73),
pomorskiego (65),
podkarpackiego (32),
dolnośląskiego (31),
opolskiego (29),
lubelskiego (23),
warmińsko-mazurskiego (18),
kujawsko-pomorskiego (18),
świętokrzyskiego (11),
zachodniopomorskiego (11),
podlaskiego (7),
lubuskiego (5).

 Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 91-M Jarosław, 75-M Wrocław (mieszkaniec śląskiego), 60-K Racibórz, 70-M Tychy, 90-K Kobiór, 85-K Tychy, 77-M Warszawa, 63-K Radom, 73-M Zgierz, 79-K, 91-M i 69-K Kraków, 72-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 6️⃣1️⃣ 1️⃣8️⃣1️⃣/1 951 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Listę zakażeń w poszczególnych powiatach województwie wielkopolskim podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki:

 

Szybki dostęp do specjalistycznej opieki medycznej to jeden z największych priorytetów zdrowotnych dla wielu osób. Centrum medyczne oferujące kompleksowe usługi pod jednym dachem może znacząco skrócić czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia.
Coraz więcej kobiet decyduje się na stosowanie CBD, doceniając jego naturalne właściwości prozdrowotne. Ten roślinny ekstrakt pozyskiwany z konopi siewnych pomaga łagodzić codzienny stres, działa uspokajająco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Co więcej, wykazuje też działanie antyoksydacyjne.
Woda z kranu jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jej spożywanie jest bezpieczne i korzystne dla zdrowia. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z picia wody z kranu, omówimy standardy jej jakości oraz zastanowimy się, czy wa…
Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.