fbpx

Laser Cutera Excel V na naczynka – zapomnij o rumieniu i pajączkach!

Laserowe zamykanie naczynek eliminuje objawy, takie jak pajączki i rumień, które towarzyszą cerze naczynkowej. W przypadku zmian charakterystycznych dla cery wrażliwej to właśnie leczenie laserem okazuje się jedynym skutecznym sposobem. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu cery i chcesz pozbyć się nieestetycznych zmian, sprawdź szczegóły dotyczące lasera Cutera Excel V!

Jak powstają pajączki i rumień?

Rozszerzone naczynia krwionośne, które spod skóry widoczne są jako sieć kilku drobnych naczynek, określa się potocznie jako pajączki. Objaw ten, podobnie jak rumień, jest następstwem osłabienia tętniczek, naczyń włosowatych lub drobnych żyłek, w zależności od partii ciała, jakiej dotyczy. Zmiany tego typu to teleangiektazje, które zwykle dotyczą osób z wrażliwą cerą naczynkową. Zdarza się również, że rozszerzeniu ulega jedno naczynko, np. w wyniku przesilenia. 

Gdy na twarzy wiele naczynek ulega rozszerzeniu jednocześnie, wówczas łączą się one ze sobą, co jest widoczne jako rumień. Zmiana ta zwykle pojawia się lub nasila pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. wypicie gorącego napoju, zjedzenie pikantnej potrawy, czy narażenie skóry na wysoką lub niską temperaturę. 

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

W przypadku skłonności do powstawania rozszerzonych naczynek najistotniejsza jest właściwa pielęgnacja skóry, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych za pomocą leków, diety lub ziół. Najskuteczniejszą metodą eliminacji już powstałych zmian jest natomiast zabieg laserowy polegający na zamykaniu naczynek dzięki fotokoagulacji. 

Zamykanie naczynek laserem odbywa się poprzez emisję wiązki lasera o odpowiedniej długości. Wybór urządzenia zależy przede wszystkim od tego, jak głęboko zlokalizowana jest zmiana. Energia lasera przenika wybiórczo do poszerzonego naczynka, pomijając skórę. Działanie takie wynika z absorpcji energii lasera przez hemoglobinę (barwnik krwi). Kolejno energia lasera zostaje przetworzona w ciepło, a naczynka pod jego wpływem ulegają fotokoagulacji. W efekcie naczynko zostaje zamknięte, czyli nie ulega już poszerzeniu. 

Laser Cutera Excel V + na naczynka 

Jednym z najskuteczniejszych urządzeń stosowanych do zamykania naczynek jest laser Cutera Excel V + stosowany m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Jest to laser, który wykazuje wszechstronne zastosowanie w przypadku wielu zmian skórnych. Jego wysoka skuteczność wynika z możliwości zastosowania dwóch długości fal 532 nm i 1064 nm. 

Szeroki zakres ustawień urządzenia pozwala na usuwanie zmian powierzchniowych, takich jak drobne pajączki, czy zmiany pigmentacyjne skóry, a także w razie potrzeby umożliwia precyzyjne dotarcie do głębiej zlokalizowanych naczyń krwionośnych. Długość wiązki lasera Cutera Excel V nie jest przypadkowa, ponieważ potwierdzono, że to właśnie takie fale są najlepiej absorbowane przez hemoglobinę.  

Efekty po zastosowaniu lasera na naczynka

Parametry lasera Cutera Excel V dobiera się na podstawie rodzaju zmian. Jest to urządzenie polecane przede wszystkim do usuwania niedoskonałości takich jak: 

  • poszerzone naczynka,
  • rumień,
  • trądzik różowaty,
  • przebarwienia. 

Większość niewielkich zmian naczyniowych można całkowicie usunąć, nawet po zaledwie jednym zabiegu. Spektakularne efekty zwykle uzyskuje się jednak po serii 2-3 powtórzeń wykonanych w odstępach 4-6 tygodniowych. W ciągu kilku tygodni następuje także stopniowa poprawa kolorytu skóry. 

Czy zabieg na naczynka jest bolesny i ile trwa okres rekonwalescencji?

Laserowe usuwanie naczynek za pomocą Cutera Excel V to zabieg bezbolesny. Skóra jest schładzana zarówno przed, jak i w trakcie prowadzenia głowicy. Zwykle odczuwa się jedynie kłucie i szczypanie, co zależy od rozległości usuwanych zmian oraz od indywidualnej wrażliwości na ból.

Skóra po zabiegu zamykania naczynek może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Opuchlizna po laserze Cutera jest zjawiskiem normalnym, zwłaszcza jeśli leczeniu poddaje się spory obszar skóry. Dolegliwości natomiast mijają maksymalnie po 2 dniach. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji, ale istnieje kilka zaleceń po zabiegu, m.in. odpowiednia pielęgnacja cery, czy unikanie promieni słonecznych. 

Szczegóły dotyczące zabiegu znajdziesz na stronie Kliniki Miracki w Warszawie

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (17.10.20…

17-10-2021 | Wyświetleń:470

Coraz więcej zakażeń i coraz mniej osób szczepiących się. Miniony tydzień to drastyczny spadek liczby os&oa...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (10.10.20…

10-10-2021 | Wyświetleń:594

W tygodniu między 4 a 10 października 2021 roku,  w powiecie obornickim stwierdzono kolejne zakażenia.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (03.10.20…

03-10-2021 | Wyświetleń:810

 Miniony tydzień (27.09 - 3.10.2021)  przyniósł w naszym powiecie kolejne zakażenia i spadek liczby ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (26.09.20…

26-09-2021 | Wyświetleń:872

Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby zakażeń COVID-19, w powiecie obornickim w minionym tygodniu stwie...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.09.20…

19-09-2021 | Wyświetleń:749

W minionym tygodniu (13-19.2021) w powiecie obornickim stwierdzono jedno zakażenie na COVID-19 i dalszy spadek liczby o...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (12.09.20…

12-09-2021 | Wyświetleń:563

Czy jesteśmy już w tzw. czwartej fali pandemii, czy może ona dopiero nadejdzie? Prezentujemy kolejny raport covidowy ...

Pozostałe - zdrowie ...