fbpx

Jak naturalnie zadbać o swoje kości?

Układ kostny jest bardzo ważny dla funkcjonowania całego naszego organizmu. Już od dzieciństwa powinniśmy dbać o nasze kości, aby mogły służyć nam bez żadnych problemów przez całe nasze życie. Gdy odpowiednio o nie zadbamy, z pewnością odwdzięczą nam się ich dobrą kondycją.

Podstawowe zasady dbania o układ kostny

Jednym z najważniejszych aspektów w procesie dbania o nasze kości jest dieta. To jakie posiłki spożywamy odbija się w dużej mierze na kondycji naszego szkieletu. Powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Nasza dieta powinna być więc bogata przede wszystkim w wapń, witaminę D2, witaminę K, witaminę C oraz magnez. Wapń znajdziemy przede wszystkim w mleku i przetworach mlecznych, na przykład jogurtach, serach czy kefirach. Warto pamiętać, aby nie łączyć ich z warzywami, gdyż niektóre powodują zmniejszone wchłanianie się wapnia. Witamina D2 z kolei obecna jest w rybach, żółtkach jaj czy w maśle. Witaminę K znajdziemy natomiast w brokułach oraz szpinaku, a witaminę C w natce pietruszki, a także w owocach cytrusowych. Wchłanianie się wapnia wspiera witamina D3, która produkowana jest w naszych organizmach na skutek ekspozycji na słońce. Codziennie w miarę możliwości powinniśmy spędzić przynajmniej 10 minut na słońcu. Układ kostny będzie sprawniejszy, a tym samym bardziej odporny na urazy, jeśli będziemy regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Ćwiczenia wzmocnią dodatkowo mięśnie, które podtrzymują nasze kości i w pewien sposób chronią je przed urazami.

Liście Moringa – sposób na mocne kości?

Moringa olejodajna to roślina pochodząca z Indii. Nazywana jest ona także drzewem długowieczności, ze względu na korzystne właściwości, które wykazuje dla naszych organizmów. Roślina ta używana jest nie tylko w medycynie, ale także i w kuchni. Możemy ją nabyć w różnych postaciach – dostępne są na przykład liście Moringa, ale bardzo popularny staje się również olej wyprodukowany właśnie z tej rośliny. Moringa bardzo pozytywnie wpływa także na nasz układ kostny. Liście Moringa zawierają bowiem mangan, który jest niezbędny dla prawidłowej kondycji naszych kości.

 

400.000 zł na karetkę dla Powiatu Obornickiego (…

24-11-2020 | Wyświetleń:53

Czek na 400.000 zł trafił dziś na ręce Dyrektor SP ZOZ Oborniki Małgorzaty Ludzkowskiej.

Kolejne zakażenia w naszym regionie

23-11-2020 | Wyświetleń:643

Ponad 15 tysięcy nowych zakażeń zostało zarejestrowanych w ostatniej dobie.

Ile kosztuje wizyta u psychologa?

22-11-2020 | Wyświetleń:70

Do psychologa można zapisać się na NFZ, czyli w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, ale także prywatnie. Ile trzeba za...

Nowe zakażenia w Wielkopolsce. 39 nowych przypadk…

22-11-2020 | Wyświetleń:865

Ministestwo Zdrowia poinformowało o 18467 nowych przypadkach zakażeń Covid-19.

Ponad 22 tysiące zakażeń. Mamy dane z powiatu o…

20-11-2020 | Wyświetleń:886

Kolejny dzień przyniósł ponad 22 tysiące nowych zakażeń. Najnowsze dane opublikowało Ministerstwo Zdrowia...

Czy warto nosić soczewki kontaktowe? Jakie szkła…

19-11-2020 | Wyświetleń:194

Chociaż zazwyczaj nie mamy nic przeciwko okularom, to jednak wiele osób wolałaby korygować wzrok bez ich użyc...

Pozostałe - zdrowie ...