Jakie zdrowotne skarby ukryte są pod wodą?

 

Jeśli można podać coś, co jest największym źródłem wspaniałych leków i substancji odżywczych, jest to matka natura. Jeden z nich schowany jest w morzu. Jest to morszczyn, który dzięki swoim właściwościom ma obecnie zastosowanie zarówno w przemyśle gastronomicznym, kosmetycznym, jak i medycznym. Choć jego spożywanie jest świetnym pomysłem, to niektóre osoby powinny uważać na to lub przyjmować pod kontrolą lekarza.

 

Jakie właściwości posiada morszczyn?

Morszczyn jest glonem, który w zależności od miejsca występowania, nieco różni się od siebie swoimi składnikami odżywczymi. Jednymi z najważniejszych są jednak składniki związane z jodem, gdyż to ich skład jest znaczny w każdym pojedynczym morszczynie.

Inne właściwości tego glonu, są następujące:

  • łagodnie przeczyszcza organizm,
  • hamuje apetyt,
  • świetnie wpływa na układ krążenia,
  • działa przeciw wirusom,
  • zmniejsza wchłanianie węglowodanów,
  • jest źródłem magnezu, potasu i manganu.

Morszczyn nie powinien być przyjmowany jednak przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wiąże się to z tym, że nie ma pewności, że dany morszczyn nie został zanieczyszczony przez to, w jakim miejscu urósł. Nie zawsze bowiem znajduje się on w czystej i zdrowej wodzie. Ze względu na możliwość występowania w nich metali ciężkich, kobiety w ciąży nie powinny go stosować.

Glon ten używany jest obecnie w wielu przemysłach w związku z wieloma właściwościami leczniczymi, jakie mogą się w nim znajdować. W przemyśle spożywczym wykorzystywane są ususzone liście morszczynu. Świetnie sprawdzają się jako dodatek do wielu dań. To właśnie dzięki nim można uzyskać wiele odżywczych składników w codziennej diecie. Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu korzysta się z morszczynu również w kosmetyce i medycynie. W odpowiednio przyrządzonym preparacie może rewelacyjnie powstrzymywać widoczne objawy starzenia się skóry.

Morszczyn, a niedoczynność tarczycy

Największą zaletą, jaką ma morszczyn, jest duża ilość jodu. Stąd pomysł, by powinny przyjmować go osoby z niedoczynnością tarczycy, spowodowaną zbyt małą ilością jodu w organizmie. Niestety może przynieść to całkowicie odwrotne w skutkach efekty. Przede wszystkim jest to problematyczne, gdyż każdy glon posiada inną ilość jodu w składzie. Przyjmowanie nierównomiernej ilości jodu może powodować, że pojawią się przykre oznaki nadczynności tarczycy. W takim przypadku najlepiej skierować się do lekarza specjalisty i kontrolować przyjmowaną dawkę. Dzięki temu uniknie się wielu trudnych do wyleczenia i nieprzyjemnych powikłań zdrowotnych. Można przyjmować morszczyn pod kontrolą lekarza lub w małych ilościach, tak, by nie zakłócać procesu leczenia.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

42 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielk…

06-04-2020 | Wyświetleń:618

44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie wielkopolskim.

Ministerstwo Zdrowia podało kolejny raport

06-04-2020 | Wyświetleń:644

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażanie koronawirusem.

Co to jest aspartam i gdzie go można spotkać?

05-04-2020 | Wyświetleń:132

Stosowanie słodzików zamiennie dla cukrów ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest aspartam, który...

Nowe dane o sytuacji epidemiologicznej w Polsce

05-04-2020 | Wyświetleń:1530

W województwie wielkopolskim potwierdzono laboratoryjnie kolejne 29 przypadków zakażenia koronawirusem. ...

Komunikat PSSE w Obornikach

05-04-2020 | Wyświetleń:4378

5 zakażonych osób przebywa w stanie dobrym w izolacji domowej - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitar...

6 zakażeń w powiecie obornickim, w Polsce są to…

05-04-2020 | Wyświetleń:3705

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie wielkopolskim wzrosła do 246 osób. W powiecie obornickim ...

Pozostałe - zdrowie ...