Jak skutecznie się odchudzać?

Jednym z częstszych pytań, jakie krążą po głowie wielu osób, to właśnie to, co na odchudzanie faktycznie pomaga, a co jest tylko chwytem marketingowym? Na szerokim rynku łatwo o wspaniałe specyfiki, które praktycznie mają nas całkowicie zastąpić podczas odchudzania, jednak, czy jest to faktycznie możliwe? Ile prawdy jest w kolorowych reklamach, a ile w tym, co proponowane jest przez dietetyków?

Co na odchudzanie szkodzi – odrzuć złe nawyki

W odpowiedzi na pytanie, co na odchudzanie pomaga, łatwo wykluczyć, to, co na pewno szkodzi. Jednym z trudniejszych do ogarnięcia rzeczy, jest to, że wiele nawyków, jakie powielamy codziennie, utrudniają nam zrzucenie zbędnych kilogramów. To błędne koło zatacza się głównie dlatego, że wielu złych nawyków, nie jesteśmy świadomi.

Oto, niektóre z nich:

  • nie podjadaj wieczorami lub późną porą,
  • nie jedz oglądając telewizor,
  • nie sięgaj po wszystko bez tłuszczów, skup się na rzeczach bez cukru,
  • zadbaj o regularne posiłki o podobnej zawartości kalorii,
  • nie wprowadzaj głodówek, lepsze są regularne posiłki,
  • nie każde owoce są dobrym pomysłem na odchudzanie, czasem warto skupić się na warzywach,
  • przy niedoborze witamin, dostarczaj je również w postaci tabletek lub kapsułek.

To błędne myślenie, że jeśli chcesz schudnąć, to powinno się przestać jeść, jest nie tylko nieskuteczne, ale czasem również niebezpieczne. Odstawienie jedzenia przez jakiś czas lub ograniczenie go do niezbędnego minimum, może sprawić, że szybko opadniesz z sił i zrezygnujesz z głodówki. Zazwyczaj wraca się wówczas do jedzenia i „nadrabiając” to, czego się nie jadło wcześniej, można przybrać kilka kilogramów.

Wiele osób stawia również na jeden składnik jedzenia. W ten sposób można łatwo pozbawić się pewnych witamin i energii. Może to doprowadzić organizm do przykrych skutków takiego odchudzania. Podczas wprowadzania zdrowego odżywiania się, należy zadbać o regularność i różnorodność diety, która jako jedyna może zapewnić zdrowie i dobrą kondycję organizmu.

Postaw na sport

Nie można udawać, że jedząc zdrowo, łatwo się schudnie. Jednym z najważniejszych zasad jest uprawianie pewnego sportu. Nie mówi się tu jednak o żmudnym bieganiu lub wypoceniu się na siłowni. Jeśli nie lubisz takiej formy sportu, może warto zastanowić się nad tym, co przyniosłoby ci faktycznie przyjemność? Żadna magiczna kapsułka ze sklepu, nie zastąpi ci godziny na basenie, grania w piłkę nożną lub tańca.

Nie ma jednego rodzaju sportu, który może doprowadzić do zgubienia dodatkowych kilogramów. Każdy sport, który wymusza na ciele poruszanie się, ma na niego również pozytywny wpływ pod względem odchudzania się.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

Czym jest opaska akupresurowa, niwelujący ból cu…

03-06-2020 | Wyświetleń:69

Promieniujący ból kręgosłupa potrafi uprzykrzyć życie w sposób, którego nie da się opisać s...

Maleje liczba osób przebywających w kwarantannie

02-06-2020 | Wyświetleń:287

Liczba osób poddanych kwarantannie wynosi 29.

Dziś oddawali krew w Bogdanowie

30-05-2020 | Wyświetleń:249

  W sobotę kolejny raz odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa.

Powiatowy Inspektor Sanitarny o sytuacji epidemiol…

29-05-2020 | Wyświetleń:185

W powiecie obornickim w kwarantannie przebywa 47 osób. 

Oddaj krew, uratuj życie!

29-05-2020 | Wyświetleń:288

W Obornikach w piątek i niedzielę będzie można oddać krew.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 27…

27-05-2020 | Wyświetleń:695

W powiecie obornickim poddanych kwarantannie domowej jest 49 osób.

Pozostałe - zdrowie ...