Bezpłatny Program Szczepień w Metropolii Poznań

Metropolia Poznań wprowadziła program darmowych szczepień przeciwko grypie.
Do programu mogą przystapić mieszkańcy MOF (Miejski Obszar Funkcjonalny Poznania obejmuje miasto Poznań i gminy: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Metropolii Poznań -zobacz.
 
Uczestnictwo w Programie:
Planowane jest objęcie działaniami edukacyjnymi oraz podanie szczepionki łącznie 45 000 mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Populację docelową stanowić będą osoby w wieku 50-64 lata z terenu MOF Poznania oraz osoby w wieku aktywności zawodowej (25-49 lata) z wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia oraz NIZP-PZH grup ryzyka zachorowań na grypę, tj. osoby kontaktujące się w pracy z dużą liczbą ludzi. Są to między innymi:

- pracownicy ochrony zdrowia,
- urzędnicy (urzędy miast i gmin, skarbowe, celne, ZUS i in.),
- pracownicy handlu,
- pracownicy transportu (m.in. Polskich Kolei Państwowych, Kolei Wielkopolskich i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego),
- pracownicy oświaty i uczelni wyższych.
 
Uczestnictwo w programie i skorzystanie ze szczepień przeciwko grypie jest całkowicie bezpłatne.

Jeśli chcesz sprawdzić czy spełniasz kryteria uczestnictwa w Programie – wypełnij formularz kwalifikacyjny dostępny na stronie Metropolii.

Szczepionka
Na sezon jesienno-zimowy 2019/2020 przewidziano realizację szczepień przeciw grypie przy wykorzystaniu czterowalentnej szczepionki VaxigripTetra. Szczepionka VaxigripTetra jest wskazana do zapobiegania grypie wywołanej przez dwa podtypy wirusa grypy A oraz dwa typy wirusa grypy B, które są zawarte w szczepionce. Szczepionka jest zgodna z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia – WHO (dla Półkuli Północnej) oraz z zaleceniami Unii Europejskiej.

Okres realizacji Programu:
Lata 2019-2022. Okres trwania Programu to 36 miesięcy.

Finansowanie Programu:
Realizacja programu jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Program stanowi element tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). ZIT to nowa forma współpracy samorządów współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie mogą realizować wspólne cele i wskazują przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Taka formuła umożliwia wyjście poza sztywne granice administracyjne samorządów i przekłada się na większe oddziaływanie realizowanych wspólnie przedsięwzięć (Dowiedz się więcej o mechanizmie ZIT).
 
Szczepienia w Obornikach można dokonać w przychodni Medix:

 

Przychodnia Zespołu Lekarzy Rodzinnych MEDIX
ul. Droga Leśna 35, 64-600 Oborniki

Tel.  61 296 38 11

Godziny szczepień:

Poniedziałek – Piątek 8 – 18

Po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu  terminu.

www.grypa-metropoliapoznan.pl/bezplatny-program-szczepien/

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Jak walczyć ze wstydliwym poceniem się?

14-12-2019 | Wyświetleń:37

  Jednym z trudniej ukrywanych i wstydliwych objawów wielu chorób, może okazać się właśnie nadm...

Jak zwalczać i zapobiegać opryszczce?

14-12-2019 | Wyświetleń:31

Jednym z bardziej dokuczliwych i nieprzyjemnych chorób skórnych, pojawiających się na twarzy, jest oprys...

Czy przyjmowanie jagód acai rzeczywiście się op…

14-12-2019 | Wyświetleń:38

  Wiele składników odżywczych, czy egzotycznych owoców mają ukryte zastosowanie, których o...

Trująca roślina w obronie zdrowia

14-12-2019 | Wyświetleń:55

Jedną z zaskakujących właściwości, jakie daje nam natura, to łączenie czegoś, co jest trujące i zabójcze...

Jak dbać o skórę zimą? 6 niezbędnych wskazów…

12-12-2019 | Wyświetleń:65

Zima to okres pełen wyzwań dla twojej skóry. Kiedy jesteś na zewnątrz, ona jest wystawiona na działanie mroz...

Sport to zdrowie, ale uprawia go niespełna 40% Po…

12-12-2019 | Wyświetleń:183

Choć według połowy Polaków sport ma największy wpływ na zdrowie, to blisko 60 proc. nie uprawia żadnej...

Pozostałe - zdrowie ...