fbpx

Olej z kryla – czy warto dodać go do swojej codziennej diety?

W dobie wszechobecnej kontaminacji środowiska, zjedzenie ryby bez ryzyka pochłonięcia szkodliwych substancji jest sporym wyzwaniem. Niestety, krążące w środowisku toksykanty ulegają często bioakumulacji, na którą w sporej mierze narażone są organizmy morskie. Jak zatem wzbogacić dietę o kwasy omega 3 i kwasy omega 6? Alternatywą jest olej z kryla – występujący dzisiaj w postaci suplementu diety dla dorosłych i dzieci. Dlaczego warto łykać tran z kryla? Przygotowaliśmy dla was listę korzystnych właściwości – zapraszamy!

Omega 3 z kryla – sposób na zdrowie!

Właściwości oleju z kryla znane są od pokoleń, chociaż w naszej szerokości geograficznej produkt ten wciąż uchodzi za nieco orientalny. W Japonii tran z kryla stanowi ważne miejsce w diecie, nic więc dziwnego, że społeczeństwo to może pochwalić się najdłuższą średnią życia na świecie. Dlaczego cena oleju z kryla warta jest zachodu? Wszystko za sprawą dużej zawartości kwasów omega. To on wpływa na prawidłowy rozwój i pracę układu nerwowego, reguluje i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, jest też bardzo korzystny w trakcie ciąży.

Olej z kryla dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się, czy warto olej z kryla podawać swoim pociechom, odpowiadamy bez wahania – TAK! Bogactwo kwasów omega, czyli aż 60% kwasów potrzebnych do funkcjonowania mózgu, to nieocenione „paliwo” dla dzieci. W okresie intensywnego wzrostu i nauki, tran z kryla w tabletkach pomoże zachować koncentrację, wzmocni pamięć i energię. Dzieci chętnie się wówczas uczą i rzadziej narzekają na uczucie znużenia czy zmęczenia. Najlepsze opinie olej z kryla zyskuje przez to wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym – efekty suplementacji widać niemal od razu.

Olej z kryla – co jeszcze zawiera?

Kwasy omega 3 i omega 6 to nie wszystko, co zaoferować może nam olej z kryla. Innym wartościowym składnikiem jest astaksantyna, naturalny barwnik, który jest jednym z najsilniejszych, znanych antyoksydantów. Tran z kryla, bogaty w przeciwutleniacze, zwalcza wolne rodniki, przez co hamuje starzenie się organizmu i występowanie stanów zapalnych. Polepsza to samopoczucie, ogólną kondycję zdrowotną, a także wpływa na dobry stan skóry, włosów i paznokci. Suplement olej z kryla firmy KenayAG polecany jest szczególnie paniom, które zdecydowały się na rygorystyczną dietę i ograniczają między innymi lipidy w jadłospisie. Tran z kryla odpowiednio odżywi i uzupełni braki, a także zabezpieczy organizm, narażony na patogeny.

olej z kryla banery do artykulow

Fot. Olej z kryla (KenayAG.com.pl)

Olej z kryla – jaki wybrać?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, dobrze jest zwracać uwagę na produkty certyfikowane. Najlepiej olej z kryla przyjmować okresowo, od czasu do czasu przeplatając go z dietą bogatą w ryby i owoce morza. Cena oleju z kryla to średnio około 60 – 80 zł za 30 kapsułek. Specjaliści zalecają zwracać uwagę na najbardziej wartościowy olej z kryla NKO (ang. Neptune Krill Oil). Zwykle dobre suplementy diety cechują się ekologiczną metodą produkcji, w przypadku tranu z kryla jest to tzw. eco-harvesting, czyli połów kryla arktycznego bez negatywnego wpływu na inne organizmy wodne.

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:613

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:857

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:199

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2103

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2280

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

70 osób w kwarantannie

17-07-2020 | Wyświetleń:349

O 10 osób zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie. 

Pozostałe - zdrowie ...