Olej z kryla – czy warto dodać go do swojej codziennej diety?

W dobie wszechobecnej kontaminacji środowiska, zjedzenie ryby bez ryzyka pochłonięcia szkodliwych substancji jest sporym wyzwaniem. Niestety, krążące w środowisku toksykanty ulegają często bioakumulacji, na którą w sporej mierze narażone są organizmy morskie. Jak zatem wzbogacić dietę o kwasy omega 3 i kwasy omega 6? Alternatywą jest olej z kryla – występujący dzisiaj w postaci suplementu diety dla dorosłych i dzieci. Dlaczego warto łykać tran z kryla? Przygotowaliśmy dla was listę korzystnych właściwości – zapraszamy!

Omega 3 z kryla – sposób na zdrowie!

Właściwości oleju z kryla znane są od pokoleń, chociaż w naszej szerokości geograficznej produkt ten wciąż uchodzi za nieco orientalny. W Japonii tran z kryla stanowi ważne miejsce w diecie, nic więc dziwnego, że społeczeństwo to może pochwalić się najdłuższą średnią życia na świecie. Dlaczego cena oleju z kryla warta jest zachodu? Wszystko za sprawą dużej zawartości kwasów omega. To on wpływa na prawidłowy rozwój i pracę układu nerwowego, reguluje i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, jest też bardzo korzystny w trakcie ciąży.

Olej z kryla dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się, czy warto olej z kryla podawać swoim pociechom, odpowiadamy bez wahania – TAK! Bogactwo kwasów omega, czyli aż 60% kwasów potrzebnych do funkcjonowania mózgu, to nieocenione „paliwo” dla dzieci. W okresie intensywnego wzrostu i nauki, tran z kryla w tabletkach pomoże zachować koncentrację, wzmocni pamięć i energię. Dzieci chętnie się wówczas uczą i rzadziej narzekają na uczucie znużenia czy zmęczenia. Najlepsze opinie olej z kryla zyskuje przez to wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym – efekty suplementacji widać niemal od razu.

Olej z kryla – co jeszcze zawiera?

Kwasy omega 3 i omega 6 to nie wszystko, co zaoferować może nam olej z kryla. Innym wartościowym składnikiem jest astaksantyna, naturalny barwnik, który jest jednym z najsilniejszych, znanych antyoksydantów. Tran z kryla, bogaty w przeciwutleniacze, zwalcza wolne rodniki, przez co hamuje starzenie się organizmu i występowanie stanów zapalnych. Polepsza to samopoczucie, ogólną kondycję zdrowotną, a także wpływa na dobry stan skóry, włosów i paznokci. Suplement olej z kryla firmy KenayAG polecany jest szczególnie paniom, które zdecydowały się na rygorystyczną dietę i ograniczają między innymi lipidy w jadłospisie. Tran z kryla odpowiednio odżywi i uzupełni braki, a także zabezpieczy organizm, narażony na patogeny.

olej z kryla banery do artykulow

Fot. Olej z kryla (KenayAG.com.pl)

Olej z kryla – jaki wybrać?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, dobrze jest zwracać uwagę na produkty certyfikowane. Najlepiej olej z kryla przyjmować okresowo, od czasu do czasu przeplatając go z dietą bogatą w ryby i owoce morza. Cena oleju z kryla to średnio około 60 – 80 zł za 30 kapsułek. Specjaliści zalecają zwracać uwagę na najbardziej wartościowy olej z kryla NKO (ang. Neptune Krill Oil). Zwykle dobre suplementy diety cechują się ekologiczną metodą produkcji, w przypadku tranu z kryla jest to tzw. eco-harvesting, czyli połów kryla arktycznego bez negatywnego wpływu na inne organizmy wodne.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Jak walczyć ze wstydliwym poceniem się?

14-12-2019 | Wyświetleń:37

  Jednym z trudniej ukrywanych i wstydliwych objawów wielu chorób, może okazać się właśnie nadm...

Jak zwalczać i zapobiegać opryszczce?

14-12-2019 | Wyświetleń:31

Jednym z bardziej dokuczliwych i nieprzyjemnych chorób skórnych, pojawiających się na twarzy, jest oprys...

Czy przyjmowanie jagód acai rzeczywiście się op…

14-12-2019 | Wyświetleń:38

  Wiele składników odżywczych, czy egzotycznych owoców mają ukryte zastosowanie, których o...

Trująca roślina w obronie zdrowia

14-12-2019 | Wyświetleń:55

Jedną z zaskakujących właściwości, jakie daje nam natura, to łączenie czegoś, co jest trujące i zabójcze...

Jak dbać o skórę zimą? 6 niezbędnych wskazów…

12-12-2019 | Wyświetleń:65

Zima to okres pełen wyzwań dla twojej skóry. Kiedy jesteś na zewnątrz, ona jest wystawiona na działanie mroz...

Sport to zdrowie, ale uprawia go niespełna 40% Po…

12-12-2019 | Wyświetleń:183

Choć według połowy Polaków sport ma największy wpływ na zdrowie, to blisko 60 proc. nie uprawia żadnej...

Pozostałe - zdrowie ...