fbpx

Ananas na zatoki

Wszystkiemu co wkładamy do ust można przypisać pewne właściwości lecznicze. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, na co działa dany pokarm. Są powszechnie znane właściwości niektórych warzyw czy owoców jak na przykład moczopędne działanie truskawek czy uodparniające cebuli. A co wiemy o ananasie?

Na stawy

Ananas ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe dzięki zawartości bromelainy. Doskonale sprawdzi się jako składnik diety osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów czy chorobie zwyrodnieniowej. Dodatkowo na choroby stawów stosuje się dietę bogatą w kolagen.

Na gojenie się ran

Bromelaina, która ma tak wiele właściwości potrzebna jest ananasowi do ochrony przed larwami pasożytów i zakażeniami. U ludzi doskonale sprawdzi się jako środek wspomagający przy gojeniu się ran i oparzeń. W niektórych krajach bromelaina jest stosowana przy ukąszeniach owadów i ugryzieniach przez zwierzęta.

Na zatoki

Ananas charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwobrzękowymi. W połączeniu z rutozydem i wyciągiem z kwiatu bzu będzie dobrym suplementem w profilaktyce infekcji zatok przynosowych. Zatoki można wspomagać środkami takimi jak Bromelan, RenoPuren, Sinulan Forte. Popularne są także irygacje, czyli płukanie zatok roztworem soli fizjologicznej, a także inhalacje.

Odchudzanie

Bromelaina zawarta w ananasie posiada właściwości odchudzające gdyż przyśpiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm poprawiając mikrokrążenie i wspomagając usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Ananas jest również źródłem błonnika pokarmowego, który oczyszcza jelita z resztek pokarmowych i wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Każdemu pokarmowi, który bierzemy do ust można przypisać pewnego rodzaju działanie prozdrowotne – na tym polega dietoterapia. Jednak biorąc pod uwagę stężenie pożądanej substancji w pokarmie jest to działanie profilaktyczne, uzupełniające. Aby dostarczyć właściwą dawkę leczniczego składnika przy celowanej terapii warto czasem sięgnąć po suplement diety. Oczywiście powinniśmy skonsultować to z naszym lekarzem

Prosto w serce… - zapalenie serca po koronawirus…

09-05-2021 | Wyświetleń:72

Koronawirus atakuje nie tylko płuca, ale i serce. Potwierdzają to wyniki badań płynące do nas zza granicy jak i nas...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (08.05…

08-05-2021 | Wyświetleń:520

Podsumowanie sytuacji pandemicznej w powiecie obornickim od 01.05 do 07.05.2021, oraz podsumowanie akcji szczepień na 8...

Od 15 maja bez maseczek na otwartym powietrzu

07-05-2021 | Wyświetleń:384

Od 15 maja na otwartej przestrzeni nie będziemy musieli nosić maseczek.

Podsumowanie akcji „Zaszczep się w majówkę”…

03-05-2021 | Wyświetleń:459

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w Poznaniu odbyły się masowe szczepienia przeciw COVID-19...

Trzeci dzień „Zaszczep się w Majówkę”

03-05-2021 | Wyświetleń:258

Dziś od rana, w mobilnym punkcie szczepień nad poznańską Maltą, ustawiła się kolejka osób oczekujących na...

SARS-CoV-2 – raport od 24.04 do 30.04.2021 dla p…

02-05-2021 | Wyświetleń:326

Podsumowanie sytuacji pandemicznej w powiecie obornickim od 24.04 do 30.04.2021, nareszcie bardziej optymistyczne dane. ...

Pozostałe - zdrowie ...