Jak walczyć z bólem głowy?

Bóle głowy mogą mieć mnóstwo przyczyn do których należą nadciśnienie, odwodnienie, migrena, stres, problemy z kręgosłupem, zapalenie zatok itp. Niewiele jest na świecie osób, które nie doświadczyło tej dolegliwości. Są też takie, którym częste bóle głowy utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Najprostszą metodą jest połkniecie tabletki przeciwbólowej. W aptece jest całe mnóstwo leków takich jak Ibuprom Max, Pyralginum, Solpadeina. Zanim jednak sięgniemy po środki farmakologiczne warto spróbować kilku prostych sposobów na pozbycie się bólu. Oto kilka z nich:

Wyjdź na powietrze

Przebywanie w dusznym pomieszczeniu przez kilka godzin nie jedną osobę przyprawiło o ból głowy. Przyczyna jest prosta - za mało tlenu w otaczającym powietrzu i utrudniona termoregulacja w zbyt wysokiej temperaturze. Dodatkowo, kiedy wyjdziemy na chwilę na zewnątrz i popatrzymy w dal, nasze oczy zrelaksują się, mózg się dotleni i poczujemy się o wiele lepiej

Napij się wody

Ból głowy może pojawić się, kiedy organizm jest odwodniony lub kiedy zbyt mocno spadnie nam ciśnienie. W pierwszym przypadku czujemy się jakbyśmy mieli kaca i coś do picia jak najbardziej jest pożądane, w drugim woda podniesie ilość płynów w organizmie i przy okazji ciśnienie

Pomasuj skronie

Dyskretny masaż głowy można zrobić wszędzie, będzie on pomocny szczególnie przy napięciowych bólach głowy. Można dodatkowo położyć sobie chłodny kompres na kark. Obie te czynności powinny przynieść ulgę w bólu.

Utnij sobie drzemkę

Sposób prosty, niestety do wykonania tylko kiedy jesteśmy w domu. Warto w ten sposób odwlec zażycie środka przeciwbólowego. Nasz żołądek na pewno będzie nam wdzięczny, jeżeli w ten sposób poradzimy sobie z bólem

Pokręć głową

Jeżeli podejrzewasz, że ból głowy jest spowodowany problemami z kręgosłupem spróbuj poruszać głową i szyją we wszystkich możliwych kierunkach, a w najbliższym czasie udaj się do fizjoterapeuty.

Przyczyn bólu kręgosłupa jest nieskończenie wiele i jeżeli bóle się nasilają, pojawiają się bardzo często i są nie do opanowania należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Powodem bólu może być bowiem np. nowotwór, tętniak czy poważne problemy z ciśnieniem bądź dopływem krwi do mózgu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie (ostatnie 3 pod wpisami)

Mikrodermabrazja – doskonały zabieg upiększaj…

15-10-2019 | Wyświetleń:20

Mikrodermabrazja to zabieg oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Popularność zawdzięcza m.in. nieinwa...

Biocenoza pochwy - jak przebiega badanie i co poma…

14-10-2019 | Wyświetleń:46

Biocenoza pochwy, inaczej nazywana badaniem czystości pochwy, jest metodą diagnostyczną, która w bezbolesny i ...

Weronika Stachowiak - historia dawcy komórek maci…

11-10-2019 | Wyświetleń:814

Mieszkanka gminy Oborniki Weronika Stachowiak została dawcą komórek macierzystych.

Bezpłatny Program Szczepień w Metropolii Poznań

09-10-2019 | Wyświetleń:160

Metropolia Poznań wprowadziła program darmowych szczepień przeciwko grypie.

Olej z kryla – czy warto dodać go do swojej cod…

28-09-2019 | Wyświetleń:114

W dobie wszechobecnej kontaminacji środowiska, zjedzenie ryby bez ryzyka pochłonięcia szkodliwych substancji jest spo...

Rośliny zielone domowe - jakie wyróżniamy rodza…

27-09-2019 | Wyświetleń:89

Rośliny nadają wnętrzom charakteru i wprowadzają klimatyczny nastrój. Bez wątpienia nie może ich zabrakną...

Pozostałe - zdrowie ...