Chcesz jak najszybciej wrócić do zdrowia po urazie palca? Załóż ortezę i pozwól organizmowi na samodzielną regenerację!

Czas leczy rany – to powiedzenie jak ulał pasuje do zdecydowanej większości typowych kontuzji kończyny górnej, jakich można się nabawić podczas amatorskiego uprawiania sportu. 

Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego przytrafia się niezwykle rzadko. Zwykle wystarczy odpowiednie nastawienie i silne usztywnienie w obrębie uszkodzonej części ciała, a także wykonywanie zaleconych przez lekarza ćwiczeń. O resztę zadba naturalna zdolność ludzkiego organizmu do regeneracji. Stosowanie ortezy na palec może być w tym wszystkim dużym ułatwieniem.

Ograniczenie niepotrzebnych ruchów nie tylko skutecznie łagodzi ból, ale też pozytywnie wpływa na gojenie

Upadek podczas jazdy na nartach, intensywna gra w siatkówkę, koszykówkę oraz wiele innych aktywności fizycznych wiąże się dużym ryzykiem wybicia, zwichnięcia lub złamania palca. Sposób leczenie i rehabilitacji lekarz dobiera w zależności od rodzaju i stopnia urazu. Maksymalne usztywnienie zapewniałoby włożenie ręki w gips – trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie wyjątkowo mało komfortowe. Choćby z uwagi na ciężar masywnego opatrunku czy trudności z zachowaniem higieny osobistej. Dlatego jeśli tylko gips nie okaże się absolutnie konieczny, warto poszukać alternatywnej metody stabilizacji. Orteza na palec  nada się w takich przypadkach idealnie. Zgodnie ze słowami przedstawicieli firmy Mega Medic: tego rodzaju sprzęt daje możliwość usztywnienia wyłącznie kontuzjowanej części ciała, dzięki czemu nie ma konieczności unieruchamiania całej ręki. Kolejną dużą zaletą specjalistycznych stabilizatorów będzie wysoki stopień elastyczności, co pozwala łatwo dopasować je do indywidualnej budowy anatomicznej.

Ze względu na swoją budowę orteza na palec może być przeznaczona tylko na prawą lub lewą rękę

Trzeba przy tym mieć świadomość, że sprzęt medyczny ma swoje ograniczenia. Konstrukcja niektórych modeli sprawia, że można je stosować jedynie na jednej dłoni. Delikatne wygięcia kości paliczkowych powodują brak idealnej symetrii tych samych palców na obu rękach. Tutaj warto jeszcze podkreślić odmienność struktury kciuka. Z tego względu stabilizatory przeznaczone na palec przeciwstawny kompletnie nie nadają się do zakładania gdziekolwiek indziej. Przed złożeniem zamówienia w sklepie medycznym trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją oglądanego produktu. A w razie potrzeby skonsultować się z kompetentnym pracownikiem, który będzie w stanie rozjaśnić wszelkie wątpliwości oraz zarekomendować rozwiązanie adekwatne do konkretnego przypadku.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Jak pozbyć się zapalenia dziąseł?

11-12-2019 | Wyświetleń:27

Jednym z bardziej bolesnych i niebezpiecznych schorzeń, jakie tyczą się jamy ustnej, jest zapalenie dziąseł. Choć ...

Odchudzanie z głową, czyli kilka słów o suplem…

11-12-2019 | Wyświetleń:33

Wiele osób, które chcąc się odchudzać, sięga w pierwszej kolejności po suplementy diety na odchudzani...

Jak skutecznie się odchudzać?

02-12-2019 | Wyświetleń:80

Jednym z częstszych pytań, jakie krążą po głowie wielu osób, to właśnie to, co na odchudzanie faktycznie ...

Wybieraj produkty najlepsze dla Twojego organizmu…

02-11-2019 | Wyświetleń:195

Świadomość zdrowotna Polaków z roku na rok wzrasta. Konsumenci w naszym kraju uważniej czytają etykiety prod...

Czym różnią się szczoteczki soniczne od elektr…

21-10-2019 | Wyświetleń:167

Nie ulega wątpliwości, że szczoteczki elektryczne gwarantują znacznie bardziej efektywną pielęgnację jamy ustnej ...

Mikrodermabrazja – doskonały zabieg upiększaj…

15-10-2019 | Wyświetleń:224

Mikrodermabrazja to zabieg oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Popularność zawdzięcza m.in. nieinwa...

Pozostałe - zdrowie ...