fbpx

Jaki laser najskuteczniejszy w walce z włoskami?

Okres wiosenno-letni wiąże się z wyższymi temperaturami, które sprzyjają odkrywaniu fragmentów ciała. Gładka i jędrna skóra to marzenie każdej kobiety, która zakłada strój kąpielowy. Domowe sposoby na usunięcie włosków są raczej krótkotrwałe i czasochłonne. Jak trwale usunąć niechciane włoski?

Epilacja laserowa to trwały i niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia, które zwłaszcza latem, dla wielu kobiet, jest niekomfortowy. Zabieg ten pomaga usunąć włoski, co więcej sprawia, że przestają one rosnąć. Gdzie wykonać epilację laserową i z jakiego lasera skorzystać? Na co trzeba się przygotować?

Wybór laserów kosmetycznych

Obecnie na rynku znajduje się kilka podstawowych rodzajów laserów, które przeznaczone są do różnych zabiegów kosmetycznych, m.in. depilacji laserowej. Urządzenia te wyróżniają się przede wszystkim swoją skutecznością, intensywnością działania oraz parametrami, które decydują o tym, że niektóre są chętniej użytkowane, a inne mniej. Różnice wskazywane są głównie w: okresie trwania impulsów, głowicy oraz długości fal.

Za najważniejsze urządzenia stosowane do redukcji owłosienia to:

 •  Laser aleksandrytowy – długość fal sięga 755 nm, źródłem jest kryształ. Niweluje nawet ciemne owłosienie, jasne już słabiej. Ciemna karnacja, mniej poddaje się zabiegowi. Ten typ lasera stosuje się do epilacji, a także do zamykania naczyń krwionośnych.
 • Laser argonowy – długość fal sięga 480-515 nm. Źródłem światła jest gaz, emituje charakterystyczne niebieskozielone światło. Wykorzystuje się go przede wszystkim od leczenia zmian barwnikowych i naczyniowych, ze względu na oddziaływanie lasera na oksyhemoglobinę oraz melaninę. Laser ten stosuje się na zmiany naczyniowe, rumienia, czy małych naczyniaków jamistych.
 •  Laser rubinowy – długość fal sięga 694 nm. Źródłem światła jest rubin (stąd nazwa lasera). Jest to pierwszy laser, którego można było używać do depilacji owłosienia twarzy. Skutecznie usuwa włosy ciemne, stosowany także do usuwania przebarwień i tatuaży.
 • Laser diodowy – długość fal 940 nm. Ten typ lasera zapewnia skuteczne usunięcie owłosienia ciemnego jak i jasnego, mogą go stosować osoby o ciemnej karnacji. Oprócz epilacji laserowej stosowany jest do leczenia trądziku, zwalczania cellulitu czy zamykania naczynek krwionośnych. Używany również do zabiegów chirurgii dermatologicznej, np. do usuwania kurzajek, brodawek itp.
 • Laser neodymowojagowy – długość fal 1064 nm. Laser może być wykorzystywany także na skórze opalonej. Innowacyjny rodzaj, który skutecznie usuwa tatuaże, przebarwienia.

Jak wybrać laser?

Wybór laserów kosmetycznych powinien opierać się przede wszystkim na potrzebach i działaniach, jakie wobec niego stawiamy. Zależnie od tego czy ma służyć wyłącznie do epilacji laserowej ciemnego owłosienia, czy może także skutecznego usunięcia również tego jasnego, najciężej zwalczanego. Zdolność laserów do redukcji tatuaży, przebarwień to kolejny czynnik, który warto wziąć pod uwagę. Ceny laserów mocno się wahają, wszystko zależy tak naprawdę od budżetu, jaki pozostaje do dyspozycji.

Jeżeli poszukujesz lasera, który sprawdzi się do wielu różnych zabiegów, a jego skuteczność będzie utrzymywała się na wysokim poziomie, zdecyduj się na lasery diodowe, urządzenia IPL E-LIGHT, które posiadają technologię SHR, bądź lasery nd:yag q-switch i frakcyjne CO2. Urządzenia te dostaniesz w sklepie internetowym https://cosmed24.pl. Wymienione lasery sprawdzą się do takich zabiegów jak:

 • Usuwanie owłosienia
 • Usuwanie popękanych naczynek i drobnych żylaków
 • Fotoodmładzania
 • Trądziku, przebarwień
 • Zagęszczania skóry
 • Usuwanie tatuaży
 • Peeling węglowy

Urządzenia laserowe znajdujące się na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ to produkty najwyższej na rynku jakości, które stworzone zostały z myślą o dostosowaniu potrzeb pod klienta. Lasery spełniają ciągle zmieniające się trendy, dlatego są tak chętnie wybierane. Laser kosmetyczny to podstawa każdego mniejszego lub większego gabinetu kosmetycznego. Diodowe i frakcyjne wykorzystywane są głównie dla medycyny estetycznej, w klinikach. Wybierając lasery należy wciąć pod uwagę koszty eksploatacji. Co to oznacza? Urządzenia laserowe diodowe i frakcyjne oraz q-switch nie posiadają absolutnie żadnych kosztów eksploatacji, w przeciwieństwie do urządzeń typu IPL.

Podsumowując, depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, którego domowymi metodami nie sposób się pozbyć. Warunkowana jest ona jednak kolorem włosków oraz karnacją. To zdecydowanie bezpieczny zabieg, który nie wywołuje skutków ubocznych, pomaga uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry w nawet najbardziej trudno dostępnych miejscach na ciele, jak okolice bikini. Faktem jest jednak, że jednorazowy zabieg, może nie przynieść oczekiwanych skutków, dlatego zalecane jest powtarzanie zabiegu wedle zaleceń specjalisty.

Jeżeli chcesz zaczerpnąć specjalistycznej wiedzy oraz poznać specyfikację wybranych laserów depilacyjnych koniecznie zajrzyj na: https://cosmed24.pl/blog/.

Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązk…

03-12-2020 | Wyświetleń:292

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie 2 grudnia, pracownicy mają obowiązek noszeni...

Maseczki ochronne – jaką maskę wybrać podczas…

03-12-2020 | Wyświetleń:60

  W zamkniętej przestrzeni publicznej: sklepach, tramwajach, autobusach, kościołach czy placówkach insty...

Dla kogo szczepionki na Covid-19 w pierwszej kolej…

02-12-2020 | Wyświetleń:314

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił etapy przekazywania szczepionek na Covid-19.

Ponad 1 mln zakażonych Polaków

02-12-2020 | Wyświetleń:463

Liczba zakażonych Covid-19 przekroczyła w Polsce milion osób.

Catering dietetyczny to szansa na wymarzoną sylwe…

30-11-2020 | Wyświetleń:79

W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staje się dbanie o własne ciało. Każdego roku w Polsce powstają nowe klub...

Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia o zakażen…

30-11-2020 | Wyświetleń:446

Wg danych Ministerstwa Zdrowia w ostatniej dobie zanotowano w Polsce 5733 nowe zakażenia Covid-19. ...

Pozostałe - zdrowie ...