Jaki laser najskuteczniejszy w walce z włoskami?

Okres wiosenno-letni wiąże się z wyższymi temperaturami, które sprzyjają odkrywaniu fragmentów ciała. Gładka i jędrna skóra to marzenie każdej kobiety, która zakłada strój kąpielowy. Domowe sposoby na usunięcie włosków są raczej krótkotrwałe i czasochłonne. Jak trwale usunąć niechciane włoski?

Epilacja laserowa to trwały i niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia, które zwłaszcza latem, dla wielu kobiet, jest niekomfortowy. Zabieg ten pomaga usunąć włoski, co więcej sprawia, że przestają one rosnąć. Gdzie wykonać epilację laserową i z jakiego lasera skorzystać? Na co trzeba się przygotować?

Wybór laserów kosmetycznych

Obecnie na rynku znajduje się kilka podstawowych rodzajów laserów, które przeznaczone są do różnych zabiegów kosmetycznych, m.in. depilacji laserowej. Urządzenia te wyróżniają się przede wszystkim swoją skutecznością, intensywnością działania oraz parametrami, które decydują o tym, że niektóre są chętniej użytkowane, a inne mniej. Różnice wskazywane są głównie w: okresie trwania impulsów, głowicy oraz długości fal.

Za najważniejsze urządzenia stosowane do redukcji owłosienia to:

 •  Laser aleksandrytowy – długość fal sięga 755 nm, źródłem jest kryształ. Niweluje nawet ciemne owłosienie, jasne już słabiej. Ciemna karnacja, mniej poddaje się zabiegowi. Ten typ lasera stosuje się do epilacji, a także do zamykania naczyń krwionośnych.
 • Laser argonowy – długość fal sięga 480-515 nm. Źródłem światła jest gaz, emituje charakterystyczne niebieskozielone światło. Wykorzystuje się go przede wszystkim od leczenia zmian barwnikowych i naczyniowych, ze względu na oddziaływanie lasera na oksyhemoglobinę oraz melaninę. Laser ten stosuje się na zmiany naczyniowe, rumienia, czy małych naczyniaków jamistych.
 •  Laser rubinowy – długość fal sięga 694 nm. Źródłem światła jest rubin (stąd nazwa lasera). Jest to pierwszy laser, którego można było używać do depilacji owłosienia twarzy. Skutecznie usuwa włosy ciemne, stosowany także do usuwania przebarwień i tatuaży.
 • Laser diodowy – długość fal 940 nm. Ten typ lasera zapewnia skuteczne usunięcie owłosienia ciemnego jak i jasnego, mogą go stosować osoby o ciemnej karnacji. Oprócz epilacji laserowej stosowany jest do leczenia trądziku, zwalczania cellulitu czy zamykania naczynek krwionośnych. Używany również do zabiegów chirurgii dermatologicznej, np. do usuwania kurzajek, brodawek itp.
 • Laser neodymowojagowy – długość fal 1064 nm. Laser może być wykorzystywany także na skórze opalonej. Innowacyjny rodzaj, który skutecznie usuwa tatuaże, przebarwienia.

Jak wybrać laser?

Wybór laserów kosmetycznych powinien opierać się przede wszystkim na potrzebach i działaniach, jakie wobec niego stawiamy. Zależnie od tego czy ma służyć wyłącznie do epilacji laserowej ciemnego owłosienia, czy może także skutecznego usunięcia również tego jasnego, najciężej zwalczanego. Zdolność laserów do redukcji tatuaży, przebarwień to kolejny czynnik, który warto wziąć pod uwagę. Ceny laserów mocno się wahają, wszystko zależy tak naprawdę od budżetu, jaki pozostaje do dyspozycji.

Jeżeli poszukujesz lasera, który sprawdzi się do wielu różnych zabiegów, a jego skuteczność będzie utrzymywała się na wysokim poziomie, zdecyduj się na lasery diodowe, urządzenia IPL E-LIGHT, które posiadają technologię SHR, bądź lasery nd:yag q-switch i frakcyjne CO2. Urządzenia te dostaniesz w sklepie internetowym https://cosmed24.pl. Wymienione lasery sprawdzą się do takich zabiegów jak:

 • Usuwanie owłosienia
 • Usuwanie popękanych naczynek i drobnych żylaków
 • Fotoodmładzania
 • Trądziku, przebarwień
 • Zagęszczania skóry
 • Usuwanie tatuaży
 • Peeling węglowy

Urządzenia laserowe znajdujące się na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ to produkty najwyższej na rynku jakości, które stworzone zostały z myślą o dostosowaniu potrzeb pod klienta. Lasery spełniają ciągle zmieniające się trendy, dlatego są tak chętnie wybierane. Laser kosmetyczny to podstawa każdego mniejszego lub większego gabinetu kosmetycznego. Diodowe i frakcyjne wykorzystywane są głównie dla medycyny estetycznej, w klinikach. Wybierając lasery należy wciąć pod uwagę koszty eksploatacji. Co to oznacza? Urządzenia laserowe diodowe i frakcyjne oraz q-switch nie posiadają absolutnie żadnych kosztów eksploatacji, w przeciwieństwie do urządzeń typu IPL.

Podsumowując, depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, którego domowymi metodami nie sposób się pozbyć. Warunkowana jest ona jednak kolorem włosków oraz karnacją. To zdecydowanie bezpieczny zabieg, który nie wywołuje skutków ubocznych, pomaga uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry w nawet najbardziej trudno dostępnych miejscach na ciele, jak okolice bikini. Faktem jest jednak, że jednorazowy zabieg, może nie przynieść oczekiwanych skutków, dlatego zalecane jest powtarzanie zabiegu wedle zaleceń specjalisty.

Jeżeli chcesz zaczerpnąć specjalistycznej wiedzy oraz poznać specyfikację wybranych laserów depilacyjnych koniecznie zajrzyj na: https://cosmed24.pl/blog/.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

Nie dostał kary za brak maseczki

03-07-2020 | Wyświetleń:916

Kościański sąd uniewinnił mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa.

62 osoby poddane kwarantannie

02-07-2020 | Wyświetleń:597

W powiecie obornickim nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 01…

01-07-2020 | Wyświetleń:1048

62 osoby są poddane kwarantannie w powiecie obornickim.

Obornicka Policja w sprawie maseczek

27-06-2020 | Wyświetleń:1412

Kilka dni temu opublikowaliśmy na naszych łamach tekst dotyczący obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wywołał on spo...

56 osób w kwarantannie

26-06-2020 | Wyświetleń:1521

Wg piątkowych danych sanepidu w powiecie obornickim 56 osób poddanych jest kwarantannie.

Kto nie ma maseczki ten nie jest obsługiwany

23-06-2020 | Wyświetleń:581

Minister Zdrowia w wywiadzie dla wp.pl potwierdził ogólnie zauważalne poluzowanie zasad noszenia maseczek w s...

Pozostałe - zdrowie ...